شورای دانش‌آموزی تمرینی برای مردم‌سالاری دینی است

تهران- ایرنا- سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: شورای دانش آموزی در مدرسه تبلور دانش آموز محوری، دانش آموز باوری و دانش‌آموزی یاوری در آموزش و پرورش و محلی برای انتقال تجارب و تمرینی برای مسئولیت پذیری و مردم سالاری دینی است.

سید جواد حسینی در پیامی به مناسبت برگزاری همایش ملی شوراهای دانش آموزی برتر استان ها  اظهار کرد: حضور دانش آموزان و کنشگران اجتماعی در همایش ملی شوراهای دانش آموزی برتر استان ها تمرینی برای نقش آفرینی در مسئولیت های آینده کشور است.

به گزارش روز سه شنبه آموزش و پرورش، حسینی در این پیام افزود: این فضا بستر مناسبی برای مشارکت پذیری و ترویج فعالیت های گروهی و اجتماعی شما آینده سازان است.

سرپرست آموزش و پرورش همچنین تأکید کرد: این همایش در گام دوم انقلاب پرشکوه اسلامی در مسیر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یعنی تحقق ساحت ها ساحت سیاسی و اجتماعی با هدف آموزش، مهارت آموزی و تقدیر از اعضای منتخب شوراها برگزار می‌شود.

حسینی ابراز امیدواری کرد که منتخبان ۱۱۰ هزار واحد آموزشی و از این میان ۱۴ میلیون دانش آموز ایران بزرگ اسلامی قدر این فرصت های اجتماعی و تربیتی را نیک بدانند و از این رهگذر آینده ای درخشان و اثربخش در پیش روی آنها فراهم شود.

همایش ملی شوراهای دانش‌آموزی برتر استان‌ها ویژه صبح امروز در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =