۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۴
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 83407963
۰ نفر

برچسب‌ها

گشایش بازارچه های مرزی چیلات و چنگوله مطالبه فعالان اقتصادی است

ایلام - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی استان ایلام خواستار گشایش بازارچه های مرزی چیلات و چنگوله در محدوده مرزی مهران و دهلران با عراق شد و ان را مطالبه فعالان اقتصادی دو سوی مرز عنوان کرد.

شعبان فروتن روز سه شنبه در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: استان ایلام با توجه به اینکه کانون اصلی تردد زائران و صدور کالا به کشور عراق است باید بیش از گذشته مورد توجه مسئولان کشور قرار بگیرد و همچنین راه اندازی مرزهای چیلات و چنگوله به عنوان مرزهای پشتیبان مرز مهران یک ضرورت است.

وی تاکید کرد: زیرساخت های این 2 مرز از سوی جمهوری اسلامی ایران تکمیل و آماده بهره برداری است اما راه اندازی این مرزها نیاز به پیگیری و احداث زیرساخت از سوی دولت عراق است و همچنین ایجاد دفتر کنسولگری عراق در استان ایلام یک ضرورت محسوب می شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاروزی استان ایلام همچنین  خواستار صدور ویزای متعدد برای تجار و بازرگانان استان ایلام شد و همچنین پیگیری ایجاد منطقه آزاد تجاری و فعالان اقتصادی بخش خصوصی از دیگر خواسته های فروتن در این نشست بود.

به گزارش ایرنا، ایجاد کمیسیون قضایی مشترک بین دو کشور ایران و عراق در حوزه تجارت و بازرگانی، رسیدگی خارج از نوبت در دادگاه های تخصصی به پرونده های تجار و فعالان اقتصادی، ایجاد دفاتر حمایت از منافع تجار و بازرگانان در  سفارت خانه و کنسولگری ها، تامین و تعدیل در قیمت نهاده های دام و طیور، ایجاد مجتمع قضایی رسیدگی به جرائم اقتصادی و تولید از مهمترین خواسته های بخش خصوصی از وزیردادگستری بود.

وزیر دادگستری به عنوان وزیر معین ایلام در جریان سیل فروردین ماه روز گذشته وارد ایلام شد و از مناطق اسیب دیده سیل بازدید کرد.

وی همچنین دیشب و امروز  در نشست های مختلف اداری استان شرکت کرد.

6034/7172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =