باید از ظرفیت های ورزش برای رونق اقتصاد بهره گرفت

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: باید از ظرفیت های ورزش استان برای رونق و توسعه اقتصاد بهره گرفت که در این راستا می‌توان از فضاها و زیرساخت‌های موجود استفاده بهینه کرد.

به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی روز سه شنبه در جمع اعضای هیاهای ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان اظهار داشت: فعالیت‌های ورزشی در صورتی ماندگار خواهند شد که کارهای اقتصادی هم انجام شود در غیر این صورت دچار مشکل خواهند شد.

وی افزود: هیأت‌ها باید از امکاناتی که در اختیار دارند برای رونق اقتصاد استفاده کنند زیراکه تنها دریافت اعتبار مشکلات را به صورت مسکن برطرف می‌کند، هیأت‌های ورزشی باید دنبال اقتصاد پایدار باشند که این امر در تمامی کشورهای دنیا اجرا می‌شود اما ما به دنبال دریافت اعتبارات دولتی هستیم که با این اندیشه هیچ گاه به موفقیت نخواهیم رسید.

شجاعی اظهار داشت: نگاه هیأت‌های ورزشی باید درآمدزایی باشد بخشی از امور فضاهای ورزشی باید به افراد ایده پرداز واگذار شود تا به فکر اقتصاد نیز باشند.

وی اظهار داشت: در برخی از مجموعه‌های ورزشی امکان ایجاد واحدهای تجاری نیز وجود دارد که منبع درآمد ماندگاری تولید خواهد شد.

استاندار خراسان شمالی گفت: حتی هم اکنون مساجد نیز باید به دنبال ایده‌های نو برای درآمدزایی باشند، برخی از مساجد با این گونه اقدامات شرایط مناسبی را فراهم کرده‌اند.

شجاعی در بخش دیگری از سخنانش بر تجهیز زورخانه‌های این استان تاکید کرد و افزود: همچینن در شهرستان‌هایی که زیرساخت زورخانه ای وجود ندارد باید اقدام شود.

وی بر برگزاری جشنواره کشتی پهلوانی بازوبند به صورت ملی نیز تاکید کرد و گفت: این استان ظرفیت و پتانسیل در این زمینه را دارد.

وی همچنین بر برگزاری اردوهای مشترک بین ورزشکاران این استان و کشورهای دیگر نیز تاکید کرد و افزود: پیگیر برگزاری اردوهای مشترک هستیم.

استاندار خراسان شمالی گفت: حتی برای برگزاری مسابقات جهانی در خصوص ورزش پلهوانی و زور خانه‌ای نیز موافقت خواهیم کرد چرا که این ظرفیت در استان وجود دارد.

هیأت ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی خراسان شمالی گفت: اکنون پنج زورخانه در شهر بجنورد فعال است و ورزشکاران شهرستان شیروان هم یک زورخانه در اختیار دارند البته یک زورخانه هم به صورت استاندارد ساخته شده و در حال تجهیز شدن است.

الیاس امیرآبادی اظهار داشت: در شهرهای اسفراین، فاروج و گرمه هر کدام یک زورخانه فعال است و هم اکنون در جاجرم، راز و آشخانه زورخانه وجود ندارد.

وی افزود: هیأت ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی خراسان شمالی افزون بر ۶۰۰ ورزشکار مستمر دارد.

وی گفت: یکی از اولویت‌ها و نیاز اساسی بخش ورزش استان، ساخت خوابگاه ورزشی است، این استان حتی نمی‌تواند میزبانی مسابقات کوچک را نیز داشته باشد.

امیرآبادی با بیان اینکه ورزش زور خانه‌ای از نظر زیر ساخت‌ها در این استان بسیار ضعیف است اظهار داشت: از نظر تجهیزات و امکانات مسابقه‌ای نیز بسیار کمبود داریم که پاسخگوی ورزش کاران در این رشته نیستیم.

اکنون ورزشکاران خراسان شمالی در ۵۰ هیأت ورزشی مشغول به فعالیت هستند.

۳۰۰۷/ ۶۰۴۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =