فرماندار مرند: انجمن مشاورین داوطلب در حوزه مواد مخدر تشکیل شود

تبریز- ایرنا- فرماندار ویژه مرند بر تاسیس انجمن مردم نهاد فعال در حوزه مشاورین داوطلب در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، داود گرشاسبی روز دوشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان مرند ضمن تاکید بر ضرورت مردم محور کردن مسیر مبارزه با اعتیاد، اظهار داشت: نهادهای متولی سعی کنند متناسب با پدیده هایی که شکل می گیرد از جمله در حوزه مشاورین و روانشناسان داوطلب، نسبت به

ایجاد سمن و انجمن های مردم نهاد اقدام کنند.

وی تاکید کرد: مسوولین مربوط باید ضمن انجام آسیب شناسی، راههای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر را پیدا کرده و از لحاظ روانی، باور و عادت جایگزین پیدا کنند.


فرماندار شهرستان ویژه مرند افزود: ما باید در حوزه مبارزه با مواد مخدر، نگاه علمی و متناسب با شرایط جعرافیایی و حالت روحی فرد داشته و راهکار ارائه کنیم.
معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ویژه مرند نیز ضمن تاکید بر برگزاری کارگاه های آموزشی مبارزه با مواد مخدر در مجتمع های کارگری گفت: در حوزه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در واحدهای کارگری، علاوه بر توجه به مقوله آموزش، در زمینه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی و بهزیستی نیز اقدامات لازم صورت گیرد.
علی شیخ پور خاطرنشان کرد: ادارات مرتبط همچنین به وظایف ذاتی خود در برخورد با مراکز طب سنتی غیر مجاز فعال در شهرستان عمل کنند.
وی تاکید کرد: ضروری است تمامی نهادها در زمینه مبارزه با مواد مخدر جهت حصول نتیجه مثبت، باهم همکاری و تعامل داشته باشند.
فرمانده انتظامی مرند نیز ضمن اشاره به کشف ۳ کیلو و ۱۲۹ گرم مواد مخدر در شهرستان در سال ۹۸ اظهار داشت: طی ماههای گذشته همچنین ۵ نفر خرده فروش و عمده فروش مواد مخدر دستگیر کردیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۰۰ درصد افزایش داشتیم.
سرهنگ کاظم دهقانی تاکید کرد: مسوولین مربوط سعی کنند با افزایش نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد در مرند و رفع نواقص و مشکلات موجود در آنها، هدف از تشکیل کمپ ها که بهبودی معتادین است را تحقق بخشند.

۹۹۱۶/‏۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =