۴۳ دانشجوی دکترای بدون آزمون در دانشگاه تبریز پذیرفته شدند

تبریز-ایرنا- رییس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز گفت: برای سال تحصیلی آینده تعداد ۴۳ دانشجوی دکترا در رشته های مختلف بدون برگزاری آزمون در این دانشگاه پذیرفته شدند.

 حمید احمدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پذیرش این دانشجویان از طریق آئین نامه استعدادهای درخشان و جایزه شهید احدی بر اساس سوابق تحصیلی و مصاحبه علمی صورت گرفته است، افزود: پس از بررسی سوابق توسط دانشکده‌ها و با توجه به کسب امتیاز لازم از مجموع امتیازات سوابق آموزشی و پژوهشی از ۶۲ متقاضی که موفق به کسب حدنصاب برای شرکت در مصاحبه علمی شدند، دعوت به عمل آمد که در نهایت ۴۳ نفر موفق به اخذ پذیرش شدند. 

وی با اشاره به نحوه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان و جایزه شهید احدی در مقطع دکترا، اظهار داشت: امسال ۱۷۷ پرونده توسط گروه حمایت از استعدادهای درخشان وصول شد که از این تعداد، ۱۴۱ پرونده شرایط پایه تصریح شده در شیوه نامه پذیرش را احراز کرده و جهت تخصیص امتیازات سوابق آموزشی و پژوهشی به دانشکده های مربوطه ارسال شدند. 

احمدی گفت: بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکترای مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه تبریز می‌ توانست معادل با ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش روزانه از طریق کنکور سراسری را به صورت مازاد بر ظرفیت و از طریق سهمیه استعدادهای درخشان با بررسی سوابق تحصیلی و انجام مصاحبه علمی پذیرش کند. 

وی اضافه کرد: پذیرش دانشجو در تمامی رشته‌ها و  گرایش‌های مقطع دکتری دانشگاه تبریز که در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ دارای سهمیه پذیرش روزانه از طریق کنکور سراسری هستند، از بین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد با لحاظ کرن شرایط مندرج در شیوه نامه پذیرش، انجام شده است. 

احمدی ادامه داد: سال گذشته ۲۴۳ نفر از طریق سهمیه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان و جایزه شهید احدی در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه تبریز پذیرش شدندکه این تعداد امسال به ۴۲۱ نفر افزایش یافته است. 

  به گزارش ایرنا، دانشگاه تبریز به عنوان دومین دانشگاه بزرگ و قدیمی ایران، هم اکنون بیش از ۲۱ دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، ۸۰۰ نفر عضو هیات علمی، بیش از ۲۴ هزار  نفر دانشجو و ۴۵۷ هزار متر مربع فضای آموزشی، کمک آموزشی و پژوهشی دارد.

۳۰۳۸/518

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =