۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۸
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83407902
۰ نفر

برچسب‌ها

عدالت اجتماعی در بسیاری از شهرهای قزوین اجرا نشده است

قزوین – ایرنا - عدالت اجتماعی در بسیاری از شهرهای قزوین اجرا نشده و همین موضوع آنها را به دو بخش مناطق قدیم و جدیم تقسیم کرده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین روز سه شنبه در جلسه کارگروه پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت های ناکارآمد شهری و حاشیه نشینی استان با اولویت مرکز استان، اظهار داشت: سیاست زدگی در بسیاری از ادارات استان موجب رخوت دستگاه ها برای مقابله با موضوع حاشیه نشینی شده و اراده کافی را در آنها برای مقابله با این موضوع از میان برده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حیدری افزود: باید در این کارگروه ایده های جدیدی را برای اجرای عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش حاشیه نشینی مطرح کنیم تا در سال آینده وضعیت بهتری را نسبت به سال فعلی داشته باشیم.

حیدری اضافه کرد: استان قزوین، استانی مهاجر پذیر از کرمانشاه، ایلام، زنجان، گیلان، خوزستان و ... است و باید برای کنترل این موضوع برنامه هایی را در مبدا و مقصد مهاجرت اجرا کنیم.

این مسئول قضایی استان افزود:در همین راستا باید از سوی دفتر امور روستایی استانداری قزوین یک دهستان قزوین با ۳۰ روستا به دادگستری معرفی شود تا طرح کنترل حاشیه نشینی در مبدا و مقصد اجرا شود.

وی با اشاره به تبعات افزایش مهاجرت و حاشیه نشینی در مرکز استان، اضافه کرد:هم اینک بسیاری از محلات شهر قزوین مانند راه آهن با معضلات اعتیاد، فروش مواد مخدر و... درگیر هستند و به پاتوقی برای افراد بزهکار تبدیل شده اند.

این مسئول اضافه کرد:موضوع پیشگیری انواع مختلفی از قبیل اجتماعی و فرهنگی، وضعی، امنیتی و انتظامی، پیشگیری های مردمی و... دارد و باید با استفاده از تمامی ظرفیت های برای مقابله با آسیب های اجتماعی به ویژه حاشیه نشینی اقدام کرد.

وی گفت:بسیاری از ادارات استان با موضوع حاشیه نشینی درگیر هستند و باید متناسب با اعتبارات دریافتی برای مقابله با آن اقدام کنند.

این مسئول افزود: اجرا نشدن مصوبات این کارگروه توسط دستگاه ها موجب مسئولیت مدنی برای مدیران است و باید در قبال کوتاهی و قصور صورت گرفته پاسخگو باشند.

وی اضافه کرد:هم اینک در محلات قدیم قزوین از راه آهن، مولوی و ... مردم رغبتی به خرید خانه ندارند چون آسیب های اجتماعی و فقدان زیرساخت ها مشکلات زیادی را در آنها به وجود آورده است.

حیدری با بیان اینکه بعد از جنگ تحمیلی از شهرسازی غفلت شد، اضافه کرد: در سال های اخیر با تاکید مقام معظم رهبری، روسای قوا و دستورالعمل های متعدد عزم جدی در این زمینه ایجاد شده و امیدواریم گام های بلندی را برای رفع معضل حاشیه نشینی برداریم.

حدود ۱۶ محله ناکارآمد و دارای بافت حاشیه نشین در قزوین شناسایی شده است.

۶۱۰۱

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =