اصحاب رسانه از خواص جامعه هستند

خرم آباد - ایرنا - رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه لرستان گفت: رسانه ها جزو خواص جامعه هستند که در معادلات اجتماعی و سیاسی با قدرت تجزیه و تحلیل بالا نقش افرینی می کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اصغر دانشی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت چهلمین سال برگزاری نماز جمعه در محل سالن جلسات اداره کل ارشاد اسلامی لرستان برگزار شد، اظهار داشت: هنوز آن نماز جمعه ی مطلوب در استان برگزار نشده زیرا نه فضای مصلی پاسخگوی نیازهای جامعه است و از طرف دیگر زمان خطبه های نماز جمعه باید کوتاه شود.
وی بیان کرد: رسانه آیینه صفت است زیرا هم نکات مثبت را می بیند هم موارد منفی را به درستی رصد می کند.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه لرستان اضافه کرد: مشکلات لرستان حل نشدنی نیست اما با همدلی و همکاری مردم و مسئولان این مهم امکان پذیر است.
حجت الاسلام دانشی ادامه داد: اگر می خواهیم دچار مشروطه دیگری نشویم باید به بهترین شکل ممکن نماز جمعه را نگه داریم از همین جهت هم دشمن نوک پیکان را بسمت نماز جمعه نشانه گرفته است.
وی نماز جمعه را وحدت آفرین و معرف دین، فرصت ساز تجدید عهد با شهدا و همچنین خاستگاه نهضت خدمت رسانی به مردم دانست و یادآور شد: امروز دچار درد بزرگ تقابل روحانیت با پدیده نفاق هستیم لذا حضور دائم در نماز جمعه مرز خنثی کننده همه نفاق ها است همچنان که بساط جریان های فتنه را نه نیروی های نظامی بلکه نماز جمعه جمع کرد.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه لرستان در خصوص برنامه های چهلمین سال برگزاری نماز جمعه اظهار داشت: کمیته های مختلفی دیگر استان تشکیل شده برای برگزاری برنامه های چهلمین سال که تا پایان سال ادامه دارد.
حجت الاسلام دانشی افزود: بنا داریم تا رسیدن به برگزاری یک نماز جمعه مطلوب و آرمانی این جلسات را پیگیری کنیم در واقع این رویکرد جدید شورای سیاست گذاری است.
وی در مورد وضعیت کنونی مساجد استان نیز گفت: آمار دقیقی از وضعیت مساجد استان نداریم و هر دستگاهی اطلاعات متفاوتی از دیگر دستگاه های همسو دارد.
وی ادامه داد: قبلاً امام جماعت را هیات امنا تعیین می کرد اما از این پس به عهده روحانیت است و معرفی هیات امنا به عهده امام جماعت است از این رو در یک کلام باید گفت مساجد که آباد شوند گام‌مهمی در راه آبادانی استان برداشته ایم.
۷۲۶۴/‌۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =