آغاز بازسازی زیرساخت های شهری خسارت دیده از سیل لرستان

خرم آباد - ایرنا - سرپرست دفتر فنی استانداری لرستان گفت: عملیات ترمیم، بازسازی ونوسازی زیرساخت های خسارت دیده از سیل توسط شهرداری ها آغاز شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، رضا طلایی روز سه شنبه با بیان اینکه هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار ابلاغی خسارات ناشی از سیل فروردین به شهرداری استان جبران خسارت ها را در نواحی شهری خواهد کرد، افزود: خوشبختانه اختصاص این میزان اعتبار به شهرداری های استان از سوی هیات دولت تصویب و مورد تایید قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: این میزان اعتبار جهت پرداخت به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابلاغ شده و در حال حاضر ۵۰ درصد آن تخصیص یافته و در حساب سازمان شهرداری ها  دهیاری موجود است.

طلایی با اشاره به  اعتبارات بافت های فرسوده اضافه کرد: در قانون بودجه امسال به اقتضای بند الف ماده ۵۹ قانون برنامه ششم اعتبارت قابل توجهی به مقوله احیاء، بهسازی، نوسازی، باز آفرینی و ارتقای دسترس به خدمات و بهبود زیر ساخت در بافت های فرسوده کشور اختصاص یافته است.

وی عنوان کرد: اعتبارات مذکور در ۲ بخش نوسازی و مسکن و تامین خدمات زیر ساخت به افراد حقیقی وشهرداری ها تخصیص خواهد یافت.

وی ادامه داد: برای استفاده مطلوب از اعتبارات مذکور انجام معاملات کافی و لازم به منظور شناسایی مناطق و محلات هدف بنا بر شاخص های مصوب شورای عالی و شهرسازی و معماری در ۱۸ مرحله هدف ضرورتی اماکان ناپذیر بوده که در دست اقدام است.

۷۲۷۴/۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =