ساماندهی مزار شهدا با طرح های پیشنهادی خانواده ها انجام می شود

مشهد-ایرنا- پس از منتفی شدن طرحهای یکسان سازی قبور شهدا در کشور ، مزار شهیدان در خراسان رضوی و به ویژه مشهد با نظر و طرح های پیشنهادی خانواده های شهدا بهسازی و مرمت می شود.

سرپرست معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی روز چهارشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون طرح ساماندهی گلزار شهدا در بهشت رضا(ع) مشهد و قبور تک مزاری شهدا در سایر نقاط استان در حال انجام است.

صدیقه خدیوی افزود: پنج هزار و ۵۰۰ مزار شهید در بهشت رضا(ع) وجود دارد که برای بهسازی آن هفت طرح الگو آماده شده است و خانواده ها می توانند علاوه بر انتخاب هر یک از این هفت الگو، طرح پیشنهادی خود را نیز برای مزار شهیدشان ارائه دهند.

وی ادامه داد:پذیرش و اجرای طرح های پیشنهادی خانواده ها البته منوط به رعایت شرایط و ضوابط است.  

سرپرست معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در خصوص گلزار شهدای تک مزاری در روستاها و آرامستان های کوچک نیز گفت: طرح بهسازی مزار شهدا در این آرامستانها با هدف تعمیر، روسازی و یا تعویض سنگ قبور آسیب دیده مزار شهدا انجام می شود. 

مدیر عامل سازمان فردوسهای شهرداری مشهد نیز در این خصوص گفت: پیش از این در کارگروهی متشکل از بنیاد شهید، شهرداری مشهد و  سازمان فردوسهایش، کارشناسان مربوطه و جمعی از خانواده های شهدا هفت الگو برای مرمت مزار حدود پنج هزار و ۵۰۰ شهید مدفون در آرامستان بهشت رضا(ع) مشهد را انتخاب کردند.

حجت الاسلام مهدی دامغانی هزینه اجرای هر یک از این الگوها  را حدود پنج میلیون ریال عنوان کرد و افزود: خانواده شهدا نیز در صورت تمایل می توانند طرحی پیشنهادی برای اجرا به مسئولان مربوطه در بهشت رضا(ع) ارائه دهند که در صورت انطباق با شرایط مانند هفت الگوی یاد شده توسط شهرداری در محل مزار شهید اجرا می شود.

 از ابتدای استقرار نظام جمهوری اسلامی  ۱۷ هزار و ۲۴۹ شهید در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی در خراسان رضوی تقدیم شده است.

۳۲۲۱ /۱۹۲۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =