حدود ۳۹۰ میلیارد ریال از بدهی بیمه سلامت آذربایجان‌غربی پرداخت شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: ۳۸۹ میلیارد و ۸۸۲ میلیون ریال از مطالبه دانشگاه‌های علوم پزشکی ارومیه و خوی از این نهاد پرداخت شد.

نادر نانبخش روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۳۵۰ میلیارد و ۹۱۴ میلیون ریال از این میزان به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و ۳۸ میلیارد و ۸۸۲ میلیون ریال نیز به دانشگاه علوم پزشکی خوی پرداخت شد.

وی بیان کرد: این مبالغ مربوط به اسناد اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ بوده و بقیه مطالبه‌های مراکز طرف قرارداد استان نیز طی ماه‌های آینده پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: مطالبه داروخانه ها نیز تا اردیبهشت ماه پرداخت شده و مطالبه‌های موسسات دولتی دانشگاهی نیز تا همین مقطع زمانی تسویه شده است.

وی بیان کرد: این سازمان طی سال جاری برنامه پرداخت‌های خود را نظیر سال گذشته به نحوی تدوین کرده است که بودجه هر سال را برای هزینه‌های آن سال هزینه کند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: بدهی‌های سال قبل این سازمان نیز از محل ترمیم‌های بودجه‌ای تخصیص یافته در طول سال پرداخت می‌شود.

نانبخش اعلام کرد: تمامی اعتبارات سال جاری صرف هزینه‌های تحقق یافته امسال خواهد شد و مطالبات سال گذشته از این محل پرداخت نمی‌شود.

وی بیان کرد: مشکلی در پرداخت هزینه‌های موسسه‌ها و مراکز طرف قرارداد وجود ندارد و علت تأخیر در پرداختی‌های وجود بازه سه ماهه در رسیدگی به اسناد و مدارک پرداختی است.

وی اظهار داشت: پرداخت منظم مطالبه مؤسسه‌های درمانی طرف قرارداد به ارائه خدمات بهتر و بیشتر این مراکز منجر می‌شود.

وی اضافه کرد: خرید راهبردی خدمات از برنامه‌های مهم این اداره کل بوده و کیفی سازی ارائه خدمات در اولویت اجرای این طرح است.

بیمه سلامت از دستاوردهای امیدبخش دولت تدبیر و امید بوده که از سال ۱۳۹۳ اجرا شده و در کنار صندوق‌های بیمه تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح حرفی برای گفتن دارد و با اجرای آن آحاد مختلف جامعه و به خصوص نیازمندان از خدمات مناسب بهداشتی و درمانی بهره مند شده‌اند و هوشمندسازی مسیر تعالی روز افزون این دستاورد را هموار خواهد کرد.

اداره کل بیمه سلامت آذربایجان غربی بیش از ۲ میلیون نفر در این استان بیمه شده دارد که تحت پوشش پنج صندوق این سازمان (صندوق کارکنان دولت، صندوق روستاییان و عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه سلامت همگانی و صندوق بیمه سلامت ایرانیان) می‌باشند.

۹۹۱۸/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =