۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۴
کد خبرنگار: 999
کد خبر: 83407694
۰ نفر

برچسب‌ها

سر خط خبری نشریات محلی کردستان

سنندج - ایرنا - گردشگری تئاتر در خیابان های مریوان، حماسه آفرینی دوباره سیامند کُرد، هشدار درباره آتش سوزی جنگل ها و مراتع عناوین اصلی برخی مطبوعات محلی کردستان در هفته چهارم تیرماه است.

هفته نامه سیروان در شماره ۱۰۴۳ روز شنبه ۲۹ تیر موضوع اصلی صحفه اول خود را به چهاردهمین دوره تئاتر خیابانی مریوان اختصاص داده است. این هفته نامه در این مطلب به محوریت گردشگری این تئاتر پرداخته و به نقل از بادپروا دبیر جشنواره نوشته است: منفعت این جشنواره باید به متولی اصلی آن که مردم هستند برسد و مسلما حضور گردشگران موجب توسعه شهر و استان ما خواهد شد.

سیروان در بخش ورزشی هم گفت و گویی با رضا رحمانی رئیس هیات فوتبال کردستان کرده است. در این گفت و گو اشاره شده که کردستان باوجود نداشتن تیم هایی در لیگ برتر و دسته یک کشور اما در تیم های پایه و بانوان موفق بوده است.

این نشریه در مطلبی کوتاه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان انتقاد کرده و نوشته است: هفته نامه سیروان به دلیل تصمیم گیری های غیرمنطقی این دستگاه از سال ۸۸ نتوانسته هیچگونه یارانه دولتی دریافت کند،  این هفته نامه همچنین از این موضوع که کار انتقال مدیر مسئول آن انجام نشده و نتوانسته به این دلیل یارانه کاغذ دریافت کند، انتقاد کرده است.

روزنامه روژان هم در شماره ۳۰۳ روز شنبه ۲۹ تیر در مطلبی با عنوان رفتار مدافعان محیط زیست فاجعه بار است تاکید کرده شیوه ای که مدافعان محیط زیست در کردستان برای حفاظت از محیط زیست در پیش گرفته اند و تندروی ها سرانجام درستی ندارد چون برخی از واقعیت های جامعه امروزی نادیده گرفته می شود.

روژان مطلبی با عنوان هشدار درباره آتش سوزی جنگل ها و مراتع، گرمای این روزها عادی است؟  از طالب حیدری منتشر کرده که در آن این دمای بالا را غیر عادی و غیر طبیعی نداسته و آورده است با توجه به افزایش گرما و احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل ها مردم پیشگیری کنند و در صورت رخ دادن آتش سوزی به منابع طبیعی اطلاع دهند.

این نشریه همچنین خبر از انتخاب جمال قناعت مهندس کردستانی به عنوان نفر اول انتخابات سازمان نظام مهندسی ایران داده است و آن را نشانه اعتماد مهندسین کشور به کُردها دانسته است.

روژان در این شماره صحبت های حامد شیخ الاسلامی فرزند شهید ماموستا شیخ الاسلام را منتشر کرده که در آن می گوید نگرانی پدرم وجود مدیران نالایق بود.

هفته نامه آوات هم در شماره ۱۳۶ در روز دوشنبه ۳۱ تیر، تیتر یک خود را به موفقیت سیامند رحمان در مسابقات پاراوزنه برداری پرداخته و سومین قهرمانی این ورزشکار کُرد را با عنوان حماسه آفرینی دوباره سیامند کُرد برجسته کرده است.

این هفته نامه در مطلبی با عنوان اعتیاد، حراج هستی به قلم یحیی صمدی به معضل اعتیاد پرداخته و گفته است با وجود تلاش های زیاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر اما نتایج موفق آمیزی کسب نکرده ایم که در این زمینه هم متولیان امر و هم مردم مورد خطاب هستند.

در این مطلب اشاره شده که بسیاری از معضلات از اعتیاد سرچشمه می گیرد و با گذشت زمان عرضه و تقاضا افزایش یافته است و باید به جای مقابله محض بر کار فرهنگی بیشتر تاکید کرد.

آوات همچنین سخنان سینا کریمی کردستانی رئیس انجمن ضایعات نخاعی کردستان را منتشر کرده که در آن به رسانه و بویژه صدا و سیما انتقاد کرده است که همکاری خوبی با این انجمن ندارند.

وی همچنین به  شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هم انتقاد کرده است که در طرح اشتغالزایی که پیگیری کرده اند این قشر را نادیده گرفته اند.

هفته نامه ورزشی به هیز هم در شماره ۳۰۱ روز یک مرداد خود موضوع و تیتر اصلی نشریه را با عنوان بن بست در ورزش معلولین کردستان به این حوزه ورزشی و مشکلات آن اختصاص داده است.

در این پرونده ویژه این هفته نامه با مسئولین هیات های شهرستانی، ورزشکاران، فعالان و مسئولین ورزشی استان گفت و گو کرده که قریب به اتفاق از شرایط این حوزه ورزشی نگران بوده و انتقادهایی داشتند.

هیات استان از ما حمایت نکرده است، برای رئیس هیات استان قهرمانی من مهم نیست، حمایت واژه ای غریب برای هیات، شناسایی افراد مستعد و برگزاری اردو نیازی برای پیشرفت، مجمع فوق العاده را برگزار می کنیم، هیات معلولین فردی از جنس خود را می طلبد و ناراضی هستیم و منتظر تصمیم فدراسیون می مانیم برخی از عنواین این پرونده ویژه هفته نامه است.

به هیز در این شماره همچنین گفت و گویی با سرور ساعدی و با عنوان قضاوت های ما به چشم نمی آید،  منتشر کرده است که این داور ملی فوتبال بانوان روایت خود را از دیده نشدن فعالیت های داوران بانوی رشته فوتبال بیان می کند.

۶۱۰۸/۹۱۰۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =