۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۸
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83407658
۰ نفر
۸۵ فضای آموزشی آسیب دیده از سیل  در لرستان بازسازی می شوند

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: بازسازی ۸۵فضای آموزشی خسارت دیده از سیل در این استان نیازمند کمک برای آماده شدن سال تحصیلی جدید است.

به گزارش ایرنا، محمد رضا حیدری  روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه سیل فروردین ماه باعث شد خسارت هایی به زیرساخت هایی استان وارد شود، افزود: ۸۵ فضای آموزشی در لرستان در جریان سیلاب آسیب دیده که باید در دو ماه آینده که شروع فصل تحصیلی است بازسازی شوند.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه کمتر از ۳ماه به آغاز سال تحصیلی باقی مانده است، براین اساس یکی از اولویتهای مهم ما بر تکمیل طرح های نیمه تمام متمرکز شده و بیش از ۷۰ درصد توان خود را در مناطق سیل زده استان به کار بسته ایم.

حیدری بیان کرد: خوشبختانه با ظرفیت خیرین اقدامات امیدبخشی را شاهد خواهیم بود و در این راستا می طلبد تا همه مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان به خوبی از ظرفیت خیرین کشوری و استانی در ساخت مدارس بهره ببرند.

وی از ضرورت تشکیل کمیته نظرسنجی در بحث ساخت پروژه‌های آموزشی گفت و اعلام کرد: این اقدام موجب می‌شود بر اساس تعداد دانش آموزان و نیاز واقعی منطقه و شهرستان، پروژه های آموزشی ساخته شود تا از منابع مالی به خوبی استفاده شود.

در سیلاب سال جاری ۱۱۵ مدرسه استان از بین رفت و این در حالیست که میانگین فضای آموزشی لرستان نسبت به کشور پایین تر است.

در جریان سیل فروردین ماه یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال خسارت به مدارس این استان وارد شد.

۷۲۷۴/۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =