۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۳
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83407632
۰ نفر
برنامه ویژه مدرسه در ۸۰۹ دبستان لرستان اجرا شد

خرم آباد - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان گفت: برنامه ویژه مدرسه (بوم) در۸۰۹ دبستان مستقل شهری و روستایی این استان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، سید عیسی سهرابی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: برنامه ویژه مدرسه طرحی در جهت توانمندسازی دانش آموزان و آشنایی آنان با مهارت‌های شغلی و حرفه ای متناسب با علایق و نیازهای دانش آموزان با شرایط و زیست بوم منطقه است.

وی اظهار داشت: یکی از مهمترین زمینه‌های برنامه ویژه مدرسه، آموزش یک مهارت است به گونه‌ای که دانش آموزان بتوانند در هنگام خروج از نظام تعلیم و تربیت رسمی، توانایی تأمین زندگی خود و اداره خانواده را داشته باشند.

وی بیان کرد: برنامه ویژه مدرسه، برنامه‌ای است که با اعتمادبه صلاحیت و توان مدرسه، مجوز برنامه ریزی درسی، اجرا و ارزش یابی حجم معینی از زمان رسمی آموزش رابا رعایت چهارچوب‌های مقرر به مدرسه واگذارمی کند.

سهرابی ادامه داد: برنامه ویژه مدرسه با هدف پاسخگویی به نیازهای منطقه‌ای ومحلی ناشی از تفاوت‌های محیط زندگی، جنسیتی و فردی دانش آموزان، تنوع بخشی به محیط‌های یادگیری با بهره گیری از امکانات وفضاهای آموزشی داخل وخارج ازکلاس ومدرسه وارتقای جایگاه مدرسه دراذهان عمومی به عنوان محورتوسعه محله وشاخص بالندگی آن ایجادشده است.

وی افزود: در برنامه بوم، شورای مدرسه با پیشنهاد معلم و با توجه به نیاز و استعداد دانش آموزان نسبت به تهیه تقویم اجرایی برنامه ویژه مدرسه اقدام و شرایط بازدید دانش آموزان از مراکز علمی، صنعتی، تولیدی وهمچنین برگزاری نمایشگاه‌ها وسایر فعالیت‌های متناسب با برنامه مشخص شده در داخل مدرسه فراهم می‌کند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان گفت: فلسفه وجودی برنامه ویژه مدارس، آزادسازی بخشی از زمان آموزش و در اختیار قرار دادن آن به مدیران مدارس به منظور اجرای مطلوب این برنامه است.

۷۲۷۴/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =