۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۳
کد خبرنگار: 1395
کد خبر: 83407620
۰ نفر
۱۳۲میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در هریس پرداخت شد

تبریز -ایرنا- فرماندار هریس با اشاره به نقش اشتغالزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: ۱۳۲میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در این شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا خاکپور روز سه شنبه در  جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان هریس اظهار داشت: این میزان تسهیلات در قالب مشاغل توسعه روستایی، صنعت، مشاغل خانگی، گردشگری، صنایع دستی و تسهیلات فراگیر برای اشتغال ۵۱۲ نفر به متقاضیان پرداخت شد.

 وی با اشاره به اینکه همه بسترهای لازم برای حل مشکل بیکاری در هریس فراهم شده است، اضافه کرد: اعمال معافیت های مالیاتی، کاهش قیمت زمین و تامین زیرساخت های لازم در شهرک های صنعتی از جمله اقدامات دولت در این زمینه بوده است .
وی با تاکید بر لزوم تلاش همگانی برای تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص شعار سال، گفت: انتظار از دستگاه های اجرایی این است که نسبت به شناسایی ظرفیت ها و استعدادهای شهرستان در زمینه کسب و کار، اقدام و مشاغلی را که دارای بازار کار مناسب هستند، شناسایی و به متقاضیان معرفی کنند. 

خاکپور در ادامه با اشاره به اهمیت و نقش بانک ها در توسعه شهرستان اظهار داشت: با توجه به نیاز شهرستان هریس به توسعه، نقش بانک ها و تاثیر گذاری آنها بر روی توسعه شهرستان ب ویژه در بخش های مختلف کشاورزی ، صنعت بسیار زیاد می باشد و با قاطعیت می توان گفت توسعه شهرستان بدون همکاری و تعامل بانک ها امکانپذیر نیست .

وی در ادامه با اشاره به لزوم نظارت بیشتر بر اعطای تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان افزود: نهادینه کردن فرهنگ توزیع اعتبارات و نظارت بر اعطای تسهیلات اعطایی در بحث اشتغالزایی هم باعث جلوگیری از موازیکاری در بحث اعطای تسهیلات اشتغالزایی می شود و هم می تواند در کاهش نرخ بیکاری شهرستان بسیار موثر باشد .

فرماندار شهرستان هریس  در ادامه با تاکید بر ضرورت توسعه اشتغال روستایی در روستاهای شهرستان تشریح کرد: توسعه اشتغال روستایی یکی از مهمترین راه حل های رفع مشکل اشتغال در شهرستان است و بخشداران مرکزی و خواجه  با همکاری اعضای شورا و دهیاران باید از همه امکانات موجود جهت توسعه ی اشتغال روستایی و رفع معضل بیکاری در شهرستان استفاده کنند.

خاکپور در ادامه نقش سازمان فنی وحرفه ای در ایجاد اشتغال و رفع بیکاری را مهم برشمرد و افزود: توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای توسعه اقتصادی و شتاب دهی به فرایند تولید در شهرستان امری حیاتی است.

شهرستان هریس با حدود ۷۰هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد. 

۷۲۲۷/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =