فرهنگ غدیر باید به یک گفتمان عمومی تبدیل شود

زنجان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: باید تلاش کنیم واقعه غدیر در بین مردم نهادینه‌ و به یک گفتمان تبدیل شود.

هدایت صفری روز سه‌شنبه در دیدار با مدیر ستاد اقامه نماز استان که به‌منظور هم‌افزایی و برنامه‌ریزی منسجم و مناسب برای هفته ولایت انجام شد، افزود: غدیرخم به‌عنوان مهم‌ترین مسئله جهان اسلام باید به‌گونه‌ای ترویج شود که همچون سایر اعیاد ملی و مذهبی مثل ایام محرم و عید نوروز مردم به‌صورت خودجوش و به‌عنوان یک فرهنگ اصیل و بدون تبلیغ آن را برگزار کنند.

وی به برنامه‌های این نهاد در هفته امامت، ولایت و عید غدیرخم اشاره کرد و گفت: در این ایام کمیته امداد با برگزاری کلاس‌های آموزش مهارت‌های زندگی، همسرداری و فرزند پروری و فراهم کردن زمینه‌های ازدواج آسان نسبت به پرداخت کمک‌هزینه جهیزیه برای فرزندان مددجویان تحت حمایت اقدام می‌کند.

صفری همچنین عیادت از بیماران سادات، دلجویی از فرزندان ایتام سادات، اعزام سادات بار اولی به زیارت مشهدالرضا (ع)، تهیه و توزیع سبد غذایی بین خانواده‌های سادات، برگزاری همایش تجلیل از حامیان سادات را از برنامه‌های این نهاد در ایام غدیر برای مددجویان تحت حمایت اعلام کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان افزود: برای کارکنان کمیته امداد نیز برنامه‌های متعددی در زمینه‌های فرهنگی، ورزشی تجلیل از همکاران سادات، برگزاری اردوهای فرهنگی، زیارتی برگزاری جشنواره‌های قرآنی برای کارکنان و خانواده‌های کارکنان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام یوسفی، مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز با تقدیر از برنامه‌های کمیته امداد در مناسبت‌های مختلف گفت: تلاش کنیم که کلیه برنامه‌های هفته غدیر، جشنواره‌ها و همایش‌ها رنگ و بوی غدیر داده و برای همه برنامه‌های برگزار شده پیوست فرهنگی داشته باشیم.

۶۰۸۵

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha