میدان میوه و تره بار ایرانشهر آسایش مردم را سلب کرده است

زاهدان- ایرنا- رئیس اتحادیه میوه و تره بار ایرانشهر گفت: واقع شدن مرکز توزیع میوه و تره بار این شهرستان در مرکز شهر آسایش و راحتی مردم را سلب کرده و هر چه سریعتر باید این مرکز جابجا شود.

خلیل گرگیچ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیش از ۴۰ حجره در میدان میوه و تره بار ایرانشهر فعال است و بیش از هزار نفر در آن مشغول به کار هستند.

وی بیان کرد: میدان میوه و تره بار ایرانشهر در محله مسکونی واقع شده که این امر باعث نارضایتی ساکنان این منطقه شده است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار ایرانشهر گفت: برای انتقال مرکز خرید و فروش میوه این شهرستان از سال ۱۳۹۲ با ادارات مربوطه از جمله شهرداری برای انتقال آن مکاتبه کرده ایم اما تا کنون نتیجه بخش نبوده است.

وی تصریح کرد: هم اینک میدان میوه و تره بار ایرانشهر بدون بهره مندی از حمایت‌های مختلف برای بیش از هزار نفر شغل ایجاد کرده و به بسیاری از شهرستان‌های همجوار از جمله بمپور، دلگان، سرباز، فنوج، قصرقند، نیکشهر و سیب سوران خدمات ارائه می‌کند.

گرگیچ اظهار داشت:میدان تره بار ایرانشهر منبع تأمین کننده میوه و تره بار شهرستانهای مختلف جنوب سیستان و بلوچستان است و روزانه بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن انواع محصولات کشاورزی در آن خرید و فروش می‌ شود.

وی ادامه داد: برای جابجایی میدان میوه و تره بار ایرانشهر مسئولان دست اندرکار از جمله شهرداری باید همکاری کنند.

یکی از ساکنان حاشیه این میدان به خبرنگار ایرنا گفت: ترافیک سنگین در ساعات اولیه روز و سر و صدای بسیار زیاد ناشی از فعالیت خریداران، فروشندگان و خودروهای سنگین حمل میوه مشکلات بسیاری را برای ساکنان این منطقه ایجاد کرده است.

 ابراهیم هاشمزهی اظهار داشت: یکی از زیبایی‌های هر شهر ساماندهی و جایگاه مناسب هر شغل و کسب و کاری است تا شهروندان راحتر زندگی کنند اما متاسفانه وجود میدان میوه و تره بار ایرانشهر آنهم در مرکز شهر ایرانشهر مشکلات زیست محیطی زیادی را برای شهروندان این منطقه بوجود آورده است.

وی بیان کرد: افرادی که در مجاورت میدان میوه و تره بار زندگی می کنند از ساعات پیش از طلوع آفتاب با صدای تردد ماشین‌های سنگین حمل بار و کمی بعد از آن با سر و صداهای مشتریان صبحگاهی هیچ گونه آسایشی ندارند.

هاشمزهی تصریح کرد: ترافیک در این منطقه مشکلات بسیار زیادی را برای رفت و آمد ساکنان این منطقه به وجود آورده است.

شهردار ایرانشهر با تایید اینکه میدان میوه و تره بار این شهر باعث سلب آسایش شهروندان شده است گفت: برای ساماندهی این مرکز سه نقطه در شهر در نظر گرفته شده است.

نور احمد درخوش اظهار داشت:منتظر مصوبه شورای عالی معماری شهرسازی هستیم تا عملیات ساخت میدان میوه و تره بار را در خارج از شهر آغاز کنیم.

وی افزود: میدان میوه و تره بار ایرانشهر به احتمال زیاد در ضلع شمالی روستای چاجمال این شهر ساخته خواهد شد.

شهردار ایرانشهر همچنین از ساماندهی بازارچه‌های محلات در ۶ نقطه این شهر خبر داد.

۷۳۱۴**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =