۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۰
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83407422
۰ نفر

برچسب‌ها

خانواده‌ای خیر مدرسه ۱۲ کلاسه در مسکن‌ مهر سمنان می‌سازند

سمنان- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: خانواده خیر سمنانی، با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای، ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال در مسکن مهر سمنان را تقبل کردند.

سعید هژبری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تفاهم‌نامه ساخت این مدرسه بین علی حسینیان، حسین حسینیان و سعید حسینیان با اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سمنان و مجمع خیران مدرسه ساز استان منعقد شد.

وی خاطر نشان کرد: این مدرسه در زمینی به مساحت چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع دارای ۱۲ کلاس درس با زیربنای ۲ هزار متر مربع ساختمان آموزشی و با برآورد هزینه ۵۶ میلیارد ریال ساخته می شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان ادامه داد: ۱۵ میلیارد ریال از هزینه ساخت این مدرسه را این خانواده خیر می پردازند و بقیه هزینه مورد نیاز از محل اعتبارهای دولتی این اداره کل تامین می شود.

هژبری تصریح کرد: حضور خیران برای ساخت مدرسه در سمنان بسیار چشمگیر است و بر اساس آمار بیش از ۵۰ درصد از فضاهای آموزشی استان با مشارکت این نیک‌اندیشان ساخته می شود.

وی اضافه کرد: ساخت مدرسه در منطقه شهرک مسکن مهر یکی از اولویت های اساسی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سمنان است که با برنامه ریزی برای تکمیل فضاهای آموزشی در این مناطق اقدام می شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: بازسازی مدارس تخریبی و فرسوده بدون مشارکت خیران در استان امکان‌پذیر نیست و این نیک‌اندیشان با اراده قلبی برای بازسازی مکان های آموزشی سمنان اقدام کنند.

در استان سمنان ۱۲۰ هزار دانش آموز و هشت هزار و ۷۰۰ نفر معلم فعال هستند، این استان یک هزار و ۱۰۰ آموزشگاه با ظرفیت پنج هزار و ۳۲۶ کلاس درس دارد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط