مرکز تخصصی سلول‌های بنیادی در خراسان شمالی ایجاد می‌شود

بجنورد- ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مرکز تخصصی سلول‌های بنیادی در این استان ایجاد می‌شود که اقدامات اولیه آن هم اکنون در بیمارستان امام علی (ع) بجنورد انجام شده است.

به گزارش ایرنا، دکتر سیداحمد هاشمی از پیشرفت های این استان در حوزه سلول درمانی خبر داد و اظهار داشت: استعدادهای خوب دانش آموزی و دانشجویی با کسب مدال های نقره و طلا در این استان حضور دارد که تلاش بر رشد و حمایت از این نخبگان است.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی نیز در حد توان با اختصاص مکان و فراهم آوردن امکانات آزمایشگاهی از بخش سلول های درمانی و گیاهان دارویی حمایت کرده است، اضافه کرد: فضای مناسبی در بیمارستان امام علی(ع) بجنورد به حوزه سلول‌های بنیادی اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: پیش بینی راه اندازی این مرکز تخصصی تا سه سال آینده است که انتظار می رود با حمایت معاون رئیس جمهور این پروسه با زمان کمتری به نتیجه درمان بیماران ختم شود.  
وی خاطرنشان کرد: با استفاده از تکثیر سلول‌های بنیادی می توان بیماران زخم های مزمن دیابت، بیماران مفصلی و بیماران بخش سوختگی را درمان کرد.
این مسئول خراسان شمالی یادآور شد: سلول های بنیادی در درمان ناباروری نیز نقش مهمی دارد که تحقیقات در این حوزه ادامه دارد.

۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =