۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۸
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83407396
۰ نفر

برچسب‌ها

زنده گیری مار پلنگی از یک منزل مسکونی

همدان- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رزن گفت: پس از زنده گیری یک رشته مار پلنگی و اطمینان از سلامت آن، این گونه جانوری به طبیعت بازگردانده شد.

مجید اسکندری روز سه شنبه در توضیح چگونگی زنده گیری این گونه بیان کرد: ماموران آتش نشانی موفق به زنده گیری یک رشته مار پلنگی از یک منزل مسکونی واقع در شهر کرفس از توابع رزن شدند که پس از اطمینان از سلامت مار توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رزن، به طبیعت بازگشت.

وی اضافه کرد: مار پلنگی ماری بزرگ اما به طور کامل بی‌آزار و غیرسمی است؛ این مار با تغذیه از جوندگان جمعیت آن‌ها را در طبیعت و حتی مزارع و سکونت‌گاه‌های انسان کنترل می‌کند.

دستگیری سه شکارچی در ملایر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر گفت: بعد از ورود سه شکارچی غیرمجاز به داخل منطقه، نیروهای محیط بانی پاسگاه شهید یاری به محل اعزام و قبل از انجام شکار و شروع تخلف، اقدام به دستگیری هر سه متخلف کردند.

مجید شعبانلو افزود: در این اقدام از متخلفان یک قبضه سلاح گلوله زنی، ۲ عدد چاقو، سه عدد دوربین شکاری و تعدادی فشنگ کشف و ضبط شد.

جریمه شکارچیان متخلف

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: به دنبال شکایت اداره محیط زیست شهرستان همدان، شکارچیان کبک در منطقه حفاظت شده شرا به پرداخت ۳۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

مهدی صفی خانی اضافه کرد: همچنین چوپان یکی از روستاهای حاشیه منطقه حفاظت شده «شرا» به دلیل زنده گیری یک راس بره میش به پرداخت ۹ میلیون ریال جزای نقدی به جایگزین ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شد.

۷۵۲۶/‏۲۰۸۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =