۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۶
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83407392
۰ نفر

برچسب‌ها

رعایت مسائل فنی در طرح های عمرانی ضروری است

قزوین – ایرنا - رعایت مسائل فنی و ایمنی در اجرای طرح های عمرانی یکی از مهمترین اولویتها است و با هرگونه قصور در این زمینه بدون هیچ گونه اغماضی برخورد خواهد شد.

 معاون عمرانی استاندار شامگاه دوشنبه در چهارمین جلسه شورای فنی استان افزود: اگر قصوری در این زمینه صورت گیرد که منجر به آسیب به کسی یا تخریب بیت المال شود به هیچ عنوان گذشت نخواهد شد.

علی فرخزاد در خصوص نوسازی و رعایت ضوابط و اصول فنی در مدارس نیز تاکید کرد: اجرای بدون کیفیت طرحهای مدارس توسط اداره کل راه و شهرسازی و ریزش سنگ های نما باعث خسارتهای جبران ناپذیری خواهد شد.

وی افزود:  تمامی دانش آموزان، مثل فرزندان ما هستند و باید تمامی اصول و ضوابط فنی در مدارس رعایت شود تا هیچ خطری از این لحاظ دانش آموزان را تهدید نکند.

فرخزاد خاطر نشان کرد: در بازدیدهای موردی از چندین طرح راه و شهرسازی توسط کمیته نظارت شورای فنی استان موارد متعدد و مکرری ارائه شد که متاسفانه در جلسات قبلی هم طرح شده و تذکرات لازم داده شده بود.

معاون استاندار تکرار نواقص و اشتباهات را ناشی از مشکلات مدیریتی دانست و تاکید کرد: تکرار مشکلات موجب ورود خسارات اجتماعی و سلب اطمینان مردم خواهد شد و از همین رو عوامل مقصر پس از بررسی و شناسایی به بازرسی، دیوان محاسبات و وزارتخانه مربوط اعلام می شوند.

فرخزاد گفت: با وجود همه اقدامات نظیر برگزاری دوره های آموزشی و دادن اخطار، هنوز هم دیوارهای حائل سنگی در استان از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند و در این مورد ضروری است دوره ضمانت دیواره سنگی ها تا پنج سال افزایش یابد.

وی افزود: برای نمونه علی رغم صرف هزینه سنگین برای طرح دیوار سنگی اجرا شده در یکی از روستاهای الموت که مدت زیادی از اجرای آن نگذشته است به دلیل ضعف در اجرا بخش عمده ای از دیوار تخریب شده و مابقی نیز نیاز به تخریب و بازسازی دارد.

وی برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: برای برگزاری این نمایشگاه دستگاه های مرتبط همکاری لازم را داشته باشند و همچنین حلقه های موثر دیگر در زنجیره ارتقای کیفیت ساختمان ها برای برگزاری مطلوب تر حضور یابند.

۶۱۰۱

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =