۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲:۵۳
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83407352
۰ نفر
هند پیشنهاد ترامپ برای میانجیگری را نپذیرفت

تهران- ایرنا- دولت دهلی نو بامداد سه شنبه با پیشنهاد ترامپ برای میانجیگری میان نزاع پاکستان و هند در مورد منطقه کشمیر مخالفت کرد.

به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، «راویش کومار» سخنگوی وزارت خارجه هند در پاسخ به اظهارات ترامپ گفت: هیچ درخواست رسمی از طرف «نارندرا مودی» نخست وزیر هند برای میانجیگری آمریکا صورت نگرفته و نزاع دهلی نو و اسلام آباد در منطقه کشمیر از طریق ضوابط دوجانبه حل خواهد شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با عمران خان نخست وزیر پاکستان مدعی شد که نخست وزیر هند از وی درخواست کرده تا به عنوان میانجیگر در حل نزاع میان هند و پاکستان در منطقه کشمیر ورود پیدا کند.

عمران خان نیز در دیدار با ترامپ اظهار امیدواری کرد که رئیس جمهوری آمریکا بتواند گفت وگوهای دوجانبه میان هند و پاکستان را تسهیل کند.

کومار با تکذیب درخواست مودی از ترامپ، افزود: دهلی نو همواره خواهان آن است تا مسائل خود با پاکستان را به صورت گفت وگوهای دوجانبه حل کند.

کشمیر منطقه مورد منازعه هند و پاکستان است و بخشی از کشمیر که تحت کنترل هند قرار دارد، سال‌ها شاهد درگیری بین گروههای تجزیه طلب با نیروهای امنیتی هند بوده؛ به گونه ای که در سال گذشته بیش از ۱۰۰ غیرنظامی در این درگیری‌ها کشته شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =