۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱:۲۴
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83407324
۰ نفر
نعیم قاسم: تصمیم آرژانتین علیه حزب الله با فشار آمریکا بود

تهران- ایرنا- «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان دوشنبه شب در خصوص تصمیم چند روز گذشته دولت آرژانتین برای قراردادن نام حزب الله در فهرست گروه های تروریستی، گفت که این اقدام با فشار دولت آمریکا صورت گرفته است.

دولت آرژانتین به ریاست "موریسیو ماکری" که سیاست‌های همسو با رژیم صهیونیستی را در پیش گرفته، همزمان با سفر وزیر امور خارجه آمریکا به بوئنوس آیرس و برای جلب رضایت بیشتر دولت ترامپ در ۲۸ تیرماه، حزب الله لبنان را در لیست تروریستی قرار داد.

دولت ماکری همچنین دستور توقیف اموال حزب الله را داده است.

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی "المیادین" لبنان، شیخ قاسم تصریح کرد: مدت مدیدی از اعمال تحریم‌ها می‌گذرد و حزب الله در اوج فعالیت‌ها و آمادگی مقاومت خود است؛ اقدامی که پایانی ندارد.

معاون "سید حسن نصرالله" تأکید کرد: ما تلاش می‌کنیم که با اقدامات مناسبت و گام‌های عملی و یافتن راه‌های جایگزین با این جنگ (آمریکا) علیه حزب الله مقابله کنیم.

شیخ قاسم ادامه داد: نبرد الجرود عرسال (در مرز میان سوریه و لبنان)، نقشه اماراتی ها در لبنان را به شکست کشاند.
وی ادامه داد: بیداری ارتش، نیروهای امنیتی و اندیشه و باور سیاستمداران محیط پرورش تکفیری ها را از آنان (اماراتی ها) گرفت.
شیخ قاسم در بخش دیگری از سخنانش به سفر "امیرعبداللهیان" دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به جنوب لبنان اشاره کرد و گفت که این سفر بروشنی پیام می دهد که تهران با مقاومت است و آن را یاری می کند.
معاون سید حسن نصرالله به معامله ننگین "قرن" اشاره و تصریح کرد: هیچکس نمی تواند لبنان را وادار کند که بخشی از معامله قرن باشد.
وی گفت: در این باره هیچ دغدغه ای نداریم؛ چرا که تا زمانی که ما هستیم (حزب الله) هیچکس جرأت این را ندارد که لبنان به سوی (همکاری) در خصوص معامله قرن کشیده شود.
معامله قرن، طرحی آمریکایی است که در آن بیت المقدس و بخش‌های اشغالی از کرانه باختری که شهرک‌های صهیونیست نشین در آنها ساخته شده، به رژیم اشغالگر واگذار و بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمینی مادری شان کلاً منتفی خواهد شد.
این طرح همچنین شامل چشم‌پوشی فلسطینی‌ها از حق بازگشت به سرزمین خود و تعیین منطقه "ابودیس" به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.
شیخ قاسم اضافه کرد: از مهم ترین نشانه های شکست معامله قرن، شرکت نکردن گروه های فلسطینی در نشست اقتصادی (اخیر) بحرین بود.
نشست بحرین چهارم و پنجم تیرماه گذشته با عنوان جعلی "صلح برای رونق و شکوفایی اقتصادی" در منامه برگزار شد.
این نشست که با مشارکت چند کشور محدود عربی شامل مغرب، اردن، مصر، امارات و عربستان سعودی به علاوه میزبان و تحریم گروه‌های فلسطینی و با هدف اعلام عادی سازی روابط تل آویو و برخی کشورهای عرب منطقه برگزار شد.
وی تأکید کرد: گمان نمی کنم که معامله قرن تحقق یابد؛ چرا که طرف فلسطینی مقاومت می کند و متعهد است که خاک خود را از (اشغالگران) بازپس گیرد.
وی درباره نزدیکی مواضع حماس و حزب الله در خصوص سوریه گفت: نزدیکی امروز ما با گروه مقاومت اسلامی فلسطین در خصوص مسأله سوریه بیش از هر زمان دیگری به یکدیگر نزدیک شده است؛ بویژه پس از آنکه حماس در نظرات و دیدگاه های خود در این باره تجدید نظرهایی انجام داد.
شیخ قاسم افزود: آنچه برایمان حائز اهمیت است، این است که محور مقاومت به حیات خود ادامه دهد و ما نیز ما کمک خواهیم کرد که روابط حماس و دولت سوریه به یکدیگر نزدیک تر شود.
معاون دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص روابط قطر و نزدیکی آن با محور مقاومت نیز گفت: دوحه در خصوص حوادث جاری در سوریه تجدید نظر کرده و گشایش نسبی در روابط با ایران و محور مقاومت ایجاد شده است.
شیخ قاسم در خصوص جنگ احتمالی میان رژیم صهیونیستی و حماس نیز گفت: قطعاً پیروزی با ماست چرا که تجربه زیادی آموختیم و از نقاط ضعف صهیونیست ها آگاهی داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =