نسل طلایی تکواندو مقتدرانه قهرمان آسیا شد

تهران- ایرنا- در پایان دهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا، تیم‌ تکواندو ایران در مجموع دختران و پسران با کسب 10 مدال طلا، 6 نقره، یک برنز و 179 امتیاز مقتدرانه قهرمان قاره کهن شد، کره جنوبی با 3 مدال طلا، 4 نقره، 7 برنز و 110 امتیاز عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد و چین با 3 طلا، یک نقره، 2 برنز و 77 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.

به گزارش بامداد سه شنبه فدراسیون تکواندو، دهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا با حضور ۳۳۱ تکواندوکار از صبح روز یکشنبه در امان اردن آغاز و دقایقی پیش با قهرمانی مقتدرانه دختران و پسران کشورمان به پایان رسید.
در بخش پسران ملی‌پوشان با غیرت ایران با کسب ۵ مدال طلا، ۴ نقره، یک برنز و ۹۹ امتیاز توانستند برای نخستین مرتبه مقتدرانه بر سکوی قهرمانی آسیا بایستند.کره جنوبی با ۲ مدال طلا، ۲ نقره، ۳ برنز و ۶۲ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و تیم ازبکستان با ۲ مدال طلا، یک نقره ،۲ برنز و ۵۴ امتیاز سوم شد. تیم‌های اردن و افغانستان به ترتیب چهارم و پنجم شدند.
سرمربیگری تیم نوجوانان پسر برعهده محمدرضا زوار به عنوان سرمربی، حسین کریمی و وحید ناصری به عنوان مربیان است.
در بخش تیمی، دختران توانمند کشورمان توانستند برای دومین بار و با کسب ۵ مدال طلا، ۲ نقره و ۸۰ امتیاز با شایستگی عنوان قهرمانی آسیا را کسب نمایند. تیم چین با ۳ مدال طلا، ۲ برنز و۵۲ امتیاز نایب قهرمان شد و کره جنوبی نیز با یک مدال طلا، ۲ نقره، ۴ برنز و ۴۸ امتیاز بر سکوی سومی ایستاد.
تیم‌های چین تایپه و اردن به ترتیب عنوان چهارم و پنجم را کسب کردند.
هدایت تیم دختران را ندا زارع به عنوان سرمربی و معصومه محمدیان و لیلا خزاییبه عنوان مربیان برعهده داشتند.

اسامی مدال آوران این دوره از رقابت‌ها؛

** «گروه پسران»
طلا: علی توکلی – امیرسینا بختیاری - علیرضا حسین پور - امیرحسین بهرآبادی - علی نجفی
نقره: امیررضا متولد شهرستان – پدرام جمشیدی - پاشا عطاردی - حامد اصغری
برنز: علی اکبری

** «گروه دختران»
طلا: مبینا کلی‌وند – غزل سلطانی – آناهیتا توکلی - نگار اسماعیلی - یلدا ولی نژاد
نقره: تینا مدانلو - نسترن ولی زاده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =