آموزش بهداشت دوران بلوغ به ۵۰ هزار دانش آموز کرمانشاهی ارائه شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیش از ۵۰ هزار دانش آموز در طول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ آموزش های بهداشت دوران بلوغ را دریافت کردند.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا از نوجوانی به عنوان یکی از چالش انگیزترین، تنش زاترین، جذاب ترین و در عین حال مشکل سازترین دوران زندگی هم برای نوجوانان، والدین، معلمان و متخصصان سلامت جامعه نام برد و افزود: نوجوانان امروز برخلاف کودکان دیروز، با مجموعه ای از خطرهای سلامتی جدید روبرو هستند که این ضرورت و فوریت درک سلامت این گروه سنی را خاطرنشان می سازد.

او گفت: نوجوانان در دوران بلوغ تغییرات جسمانی، روانی و اجتماعی را تجربه می کنند که نداشتن اطلاعات کافی، مهارت ها و آمادگی های لازم برای گذر از این بحران، آنها را آسیب پذیر می کند لذا به منظور ارتقاء آگاهی دانش اموزان برای گذر از بحران نوجوانی آموزش بهداشت دوران بلوغ از اهمیت ویژه برخوردار می باشد.

وی اظهار داشت: در همین راستا و با هدف افزایش آگاهی دانش آموزان، با همکاری و هماهنگی آموزش و پرورش در طول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ به ۲۴ هزار و ۹۶۷ دانش آموز دختر پایه هفتم و پسر پایه دهم و ۲۶ هزار و ۲۰۷ نفر دانش آموز در سایر پایه ها، آموزش های لازم در این زمینه ارائه شد.

رئیس شبکه بهداشت استان کرمانشاه در ادامه گفت: همچنین با توجه به اهمیت دوران بلوغ، نوجوانانی که نیاز به خدمات مشاوره ای داشته اند (مانند بلوغ دیررس و زودرس) به مراکز جامع خدمات سلامت جهت انجام مشاوره های لازم ارجاع داده شده اند.

شکیبا افزود: آگاه سازی والدین نوجوانان نیز از اهداف برنامه می باشد که در این راستا نیز به ۱۳ هزار و ۸۰۹ نفر از والدین دانش اموزان آموزش های لازم داده شد.

وی ابراز امیدواری کرد نوجوانان با کسب اطلاعات درست بتوانند دوران بلوغ را به سلامت سپری نمایند تا جوانی و بزرگسالی سالمتری داشته باشند.

از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه حدود ۳۰ درصد زیر ۱۸ سال سن دارند.

اکنون ۳۲۵ هزار دانش آموز در استان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند و نزدیک به ۳۰ هزار فرهنگی در امر آموزش و پرورش این دانش آموزان تلاش می‌کنند.

۸۰۶۶/۳۰۳۳

برچسب‌ها