۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۳۱
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83407217
۰ نفر

برچسب‌ها

حفاظ بتنی جان ۴۵ مسافر اتوبوس را در جیرفت نجات داد

جیرفت - ایرنا - حفاظ بتنی (نیو جرسی) در محور جبالبارز جیرفت یک اتوبوس حامل ۴۵ مسافر را که به علت بریدن ترمز در حال انحراف از جاده بود ، نجات داد.

‎رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان جیرفت عصر دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با اعلام ایجاد نقص فنی و خروج یک دستگاه اتوبوس از محور، گشت راهداری جیرفت با حضور در محل این حادثه، ایمنی تردد را به دست گرفت.
‎اکبر سلیمانی افزود: یک دستگاه اتوبوس که از مشهد عازم فاریاب در جنوب کرمان بود در محور جبالبارز، حوالی پُل سقدر به علت ایجاد نقص در سیستم ترمز، به سمت چپ محور هدایت شد که با هوشیاری راننده و وجود حفاظ های بتنی بین دو باندِ محور از ورود به باند مخالف بازماند و پس از طی مسیری کوتاه متوقف شد.
‎وی با بیان اینکه همه سرنشینان این اتوبوس سالم هستند، تصریح کرد: راهداران و گشت راهداری تا تعیین وضعیت اتوبوس و به جهت ایمنی محل حادثه در محل حضور دارند.
‎سلیمانی با اشاره به اینکه حفاظ های بتنی در حاشیه محورها، توانمندی بالایی در کنترل خودروهایی که از مسیر منحرف می شوند دارند، افزود: تخصیص اعتبار برای استفاده از این حفاظ ها می تواند در نقاط پر حادثه باعث کاهش تلفات در زمان بروز حادثه رانندگی شود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان جیرفت گفت: در محل این حادثه که قبل از پل سقدر جبالبارز و در مسیری شیب دار است علایم ایمنی به اندازه کافی از جمله نقوش ترافیکی، بازتاب چشم گربه ای، تابلو، چراغ چشمک زن، خطوط عرضی در سطح جاده، و کاهنده سرعت جهت ایمنی عبور و مرور نصب شده است که رانندگان باید در هنگام روئیت این علائم جوانب احتیاط را بیشتر رعایت کنند.

شهرستان جیرفت با ۳۰۸ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.
۷۴۵۰/۷۴۲۹/‏‬ ۵۰۵۴

اخبار مرتبط