۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۸
کد خبرنگار: 1620
کد خبر: 83407148
۰ نفر

برچسب‌ها

دوازدهمین پردیس سینمایی کشور در ساوه ساخته می شود

ساوه - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان سینمایی کشور از ساخت دوازدهمین طرح پردیس سینمایی کشور در شهر ساوه تا دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش ایرنا، «رمضانعلی حیدری خلیلی» عصر دوشنبه در پایان نشست بررسی شیوه ساخت پردیس سینمایی ساوه در فرمانداری به خبرنگاران، گفت: پردیس سینمایی امید در ساوه یکی از طرح های سازمان سینمایی کشور برای برقراری عدالت فرهنگی و تحقق شعار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان «ایران، تهران نیست» است.

وی گفت: پردیس سینمایی ساوه، دوازدهمین طرح پردیس های کشور است که در قالب پنج سالن سینما و بوستان فرهنگ با محوریت شهرداری ساوه و حمایت سازمان های سینمایی و شهرداری های کشور اجرایی می شود.

حیدری خلیلی گفت: ویژگی این طرح زودبازده بودن آن است و انتظار داریم پس از آنکه نقشه های اجرایی و انتخاب پیمانکار توسط شهرداری ساوه تهیه می شود، بین سه تا پنج ماه عملیات اجرایی آن تکمیل و با همدلی و اراده ای که میان مسئولان ساوجی به خصوص شورای شهر و فرمانداری وجود دارد تا دهه فجر امسال تکمیل و به بهره برداری برسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز گفت: برای ساخت این پردیس سینمایی از محل اعتبارات شهرستان ساوه ۵۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

حجت الاسلام «عباس دانشی» افزود: از سوی سازمان سینمایی و سازمان شهرداری های کشور نیز افزون بر ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برای تامین تجهیزات این پردیس سینمایی تخصیص می یابد.

وی گفت: در صورتی که این طرح با مشارکت دستگاه های مسئول و در بازه زمانی تعیین شده به بهره برداری برسد یکی از پرسرعت ترین پروژه های فرهنگی کشور با عنوان دوازدهمین پردیس سینمایی ایران تلقی خواهد شد.

دانشی گفت: با ساخت این پردیس سینمایی حوزه تئاتر نیز صاحب سالن تخصصی می شود و سینمای کنونی شهر ساوه که به صورت اختصاصی برای تئاتر ساخته شده، بار دیگر به هنرمندان تئاتری واگذار می شود.

شهرستان ساوه دارای یک هزار و ۵۰۰ هنرمند در قالب هشت انجمن هنری است.

۶۵۳۹/۳۰۷۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =