۲۶۰ سازمان مردم نهاد در قزوین فعالیت دارند

قزوین - ایرنا - مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: در حال حاضر ۲۶۰ سازمان مردم نهاد در بخش های مختلف در سطح استان فعالیت می کنند.

مریم بیدخام عصر دوشنبه در نشست با سازمان های مردم نهاد که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده برگزار شد، افزود: سمن ها نقش مؤثری در کنترل و کاهش آسیب ها و افزایش سرمایه و نشاط اجتماعی دارند و در سال های اخیر طرح های خوبی در استان در بخش های مختلف اجرا کرده اند.
وی اضافه کرد: سمن ها در واقع واسطه بین دولت و مردم هستند و به خاطر تماس رو در رو با مردم و ارتباط با مسئولان دولتی می توانند نقش موثری در تحقق اهداف و دغدغه های مردم داشته باشند.
بیدخام ادامه داد: اعتبارات سال های اخیر در حوزه سازمان های مردم نهاد عادلانه بوده و تلاش شده است ضمن پرهیز از طرح های تکراری، طرح های نوآورانه در چارچوب شرایط ابلاغی وزارت کشور که به بهبود وضعیت مردم کمک می کنند مورد حمایت قرار گیرند.
وی گفت: اگرچه تعداد سمن های قزوین قابل توجه است اما از این پس کیفیت آنها هم باید بررسی شود، از این رو چک لیست هایی جهت نظارت بر سمن ها تهیه شده است.
بیدخام با بیان اینکه اعتباری هم برای توانمندسازی سمن ها اختصاص یافته است، گفت: انتظار می رود سمن ها هم ثبت حقوقی شده و هم پروانه فعالیت‌شان معتبر باشد.
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین افزود: طرح های سازمان های مردم نهاد هم باید مطابق با عناوین ابلاغی وزارت کشور بوده و مرتبط با موضوع کار سمن ها باشد.

۶۱۰۱*۷۳۸۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =