معاون رئیس جمهوری از یک مرکز کارآفرینی در اقبالیه قزوین بازدید کرد

قزوین - ایرنا - معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده روز دوشنبه در ادامه سفر یک روزه خود به قزوین از یک مرکز کارآفرینی شهرداری اقبالیه بازدید کرد.

شهردار اقبالیه در این بازدید در خصوص این مرکز گفت: مرکز کارآفرینی شهرداری اقبالیه سال ۹۵ با نگاه به اقشار آسیب پذیر شهر و افرادی که نیازمند حمایت دستگاه‌های حمایتی هستند دایر شد.
مهران اکبرپور افزود: این مرکز در ابتدا صرفاً آموزشی بود اما اکنون با رویکرد ارتقای تولید و ایجاد بازار اشتغال ثابت، تولید را هم به فعالیت‌های خود افزوده است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ۵۰ زن در کارگاه و ۷۰ زن خانه دار از منزل با این مرکز همکاری دارند.
اکبرپور ادامه داد: این مرکز با کمتر از پنج میلیارد ریال اعتبار فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون نیز بیش از ۵۰ میلیارد ریال ارزش سرمایه گذاری صورت گرفته از سوی شهرداری است.
شهردار اقبالیه افزود: مرکز کارآفرینی شهرداری در ابتدای فعالیت خود ۵۰۰ نفر را در زمینه دوخت لباس آموزش داد که هم اکنون بخشی از آنها در همین مرکز و بخشی نیز در جاهای دیگر مشغول فعالیت هستند.
اکبرپور با اشاره به توسعه و افزایش تنوع این مرکز در آینده افزود: یک فروشگاه کارآفرینی نیز به منظور بازاریابی تولیدات مرکز راه اندازی می‌شود.
ابتکار معاون رییس جمهوری در امور بانوان و خانواده صبح امروز نیز از یک طرح کارآفرینی زنان در مناطق روستای استان قزوین بازدید کرده بود.
معاون رییس جمهوری امروز برای حضور در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و دیدار با سمن های فعال در حوزه بانوان و خانواده به استان سفر کرده است.
۶۱۰۱*۷۳۸۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =