بزرگترین طرح گاوداری ۵۰۰ راسی در جنوب کرمان به بهره برداری رسید

کرمان-ایرنا- با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و جمعی از مسئولان بزرگترین طرح گاوداری ۵۰۰ راسی شهرستان فاریاب با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال در جنوب استان کرمان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، با حضور اصغر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و جمعی از مسئولان روز دوشنبه طرح گاوداری گوشتی ۵۰۰ راسی با اشتغالزایی هشت نفر در فاریاب افتتاح شد.
مجری این طرح شرکت ۴۳۱ ایثارگران است و آورده شخصی در این طرح چهار میلیارد ریال و ۱۴ میلیارد ریال از صندوق کارآفرینی پرداخت شده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در حاشیه افتتاح این طرح در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: یکی از برنامه‌های صندوق با هماهنگی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری حمایت از طرح‌های کسب و کاری است که مردم این مناطق سهامدار شرکت‌هایی باشند که منجر به توسعه منطقه‌ای و توزیع درآمد بین سرپرستان خانوار شود.
اصغر نوراله زاده افزود: این طرح از جمله طرح‌هایی است که ۲۵۰ خانوار خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان سهامدار آن هستند و مورد حمایت صندوق قرار گرفته است.
وی بیان کرد: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با نرخ سه درصد به این طرح تسهیلات از محل صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به این طرح گفت: نخستین مجموعه‌ای است که در منطقه جنوب کشور ۵۰۰ رأس دام سنگین گوشتی را پرورش می‌دهد که امیدواریم در آینده سایر حلقه‌های زنجیره خدمات را از جمله کشتارگاه، فرآوری و بسته بندی محصولات لبنی را تکمیل کنیم تا به ارزش افزوده بیشتر و اشتغالزایی مردم این منطقه کمک کند.
از ابتدای امسال تاکنون ۱۲ طرح اشتغالزایی روستایی در شهرستان‌های فاریاب و کهنوج با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال از محل صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.

۹۸۹۵/‏‬ ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =