۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۰
کد خبرنگار: 1618
کد خبر: 83407106
۰ نفر

برچسب‌ها

بررسی مسائل استان یزد در نشست مسوولان استان با جهانگیری

یزد- ایرنا- استاندار و نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی ، روز دوشنبه در نشستی با معاون اول رییس جمهور، مسائل و مشکلات کلان این استان را بررسی کردند.

در این نشست که در دفتر اسحاق جهانگیری برگزار شد حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهور، جواد هروی، مدیرکل معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، معاونین معاون اول رئیس جمهور، مجمع نمایندگان استان یزد و طالبی استاندار یزد حضور داشتند و مسائل و مشکلات کلان استان یزد و شهرستان های آن مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست که با مدیریت دکتر دهقانی، رئیس مجمع نمایندگان استان برگزار شد، نمایندگان مردم در استان هر یک به طرح مسائل و مشکلات حوزه های انتخابیه خود پرداختند و همچنین استاندار یزد مسائل کلان استان را در ۱۲ محور ارائه کرد.

مسائل مرتبط با آب، راه آهن، آزادراه نطنز به سیرجان، مشکلات بخش خصوصی در زمینه صنعت و مشکلات معادن و صنایع معدنی از جمله محورهایی بود که دکتر طالبی به آنها پرداخت.

دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی، نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، در این نشست با طرح مشکلات شهرستان های تفت و میبد، ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی روستایی و ۲۰ میلیارد تومان جهت توسعه راه های روستایی از جمله راه ده بالا و طزرجان برای شهرستان تفت و همچنین ۲۰ میلیارد تومان جهت رفع مشکلات آب بخش بفروئیه و ۲۰ میلیارد تومان برای متمرکز کردن چاه های آب آشامیدنی با آب انتقالی در شهرستان میبد در خواست کرد و دستور مساعد معاون اول رئیس جمهور را گرفت.

معاون اول رئیس جمهور در این دیدار با اشاره به فرصت های توسعه در استان یزد گفت: استان یزد باید به سمت صنایع کم آب خواه برود و از توسعه صنایعی که به منابع آب نیاز دارد فاصله بگیرد و مسیر توسعه را از طریق توسعه فناوری های نوین دنبال کند.

اسحاق جهانگیری، ظرفیت گردشگری در استان یزد را بسیار مطلوب خواند و گفت: ثبت شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو توجهات بین المللی را به این شهر جلب کرده و استفاده مطلوب از این ظرفیت به همراه تبلیغات مناسب، می تواند گردشگری استان را به میزان قابل توجهی توسعه دهد.

معاون اول رئیس جمهور درباره مسائل و مشکلات مطرح شده قول مساعد داد و برای پیگیری برخی موارد دستورات لازم را صادر کرد.

۶۱۹۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =