برگزاری اولین کارگروه برای پایان دادن به حضور بازیکنان بی کیفیت خارجی

تهران- ایرنا- اولین نشست کارگروه ویژه بازیکنان خارجی با هدف نظارت بر نحوه بکارگیری بازیکنان توسط باشگاه های فوتبال امروز در دفتر سرپرست دبیرکلی فدراسیون برگزار شد.

اولین نشست کار گروه ویژه بازیکنان خارجی ظهر امروز «دوشنبه» با حضور «ابراهیم شکوری»، «حمیرا اسدی»، «جمشید نورشرق»، «احمدرضا براتی»، «فریبرز محمودزاده» و «حامد مومنی» در دفتر سرپرست دبیرکلی فدراسیون برگزار شد.

این کار گروه در راستای رعایت قوانین و مقررات فدراسیون بین المللی فوتبال «فیفا» و کنفدراسیون فوتبال آسیا با هدف نظارت بر نحوه بکارگیری بازیکنان توسط باشگاه های فوتبال و رعایت صرفه و صلاح کشور و به حداقل رساندن ضرر و زیان و هزینه های ناشی از پرونده های انضباطی بین المللی تشکیل شده است.

لازم به توضیح است، هدف از تشکیل این کار گروه نظارت هر چه بیشتر بر روند به کارگیری بازیکنان خارجی، ضمن رعایت مصالح ملی، شاهد توسعه هر چه بیشتر فوتبال در سطح کشور و فراهم آوردن زمینه مناسب برای حضور بهترین بازیکنان ملی و بین المللی درعرصه فوتبال کشور است.

در سال های اخیر بازیکنان بی کیفیت خارجی زیادی به فوتبال ایران آمدند که نه تنها کوچک ترین بازدهی را برای تیم های شان نداشتند بلکه مبالغ هنگفتی ارز را نیز از ایران خارج کردند.

جذب بازیکنان بی‌کیفیت خارجی با قیمت‌های کلان در فوتبال ایران همچنان ادامه دارد و در این بین فقط پول‌های بیت‌المال است که از کشور خارج می‌شود.

باشگاه های ایرانی به خاطر حضور بازیکنان خارجی پرونده های زیادی در کمیته انضباطی فدراسیون بین الملی فوتبال «فیفا» دارند که هر کدام از آنها می تواند محرومیت هایی را به همراه داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =