هیئت رئیسه می‌توانست موضوع پخش فیلم دوتابعیتی‌ها را مدیریت کند

تهران-ایرنا-تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اخطارهای جداگانه ای گفتند: در موضوع پخش فیلم دوتابعیتی ها در مجلس ضعف هیات رئیسه کاملا مشهود بود و هیئت رئیسه می توانست این موضوع را مدیریت کند.

«مهرداد لاهوتی» نماینده مردم لنگرود در اخطاری در جلسه علنی امروز-دوشنبه-مجلس شورای اسلامی گفت: سپاه پاسداران حافظ انقلاب است ما در مجلس افتخار کردیم که سپاه پهپاد آمریکایی را نابود کرد، روز گذشته هم در مجلس از اقدام متقابل سپاه در توقیف کشتی انگلیسی حمایت کردیم و بیانیه دادیم.

وی افزود: در موضوع پخش فیلم دوتابعیتی‌ها در مجلس ضعف هیأت رئیسه کاملاً مشهود بود، کسی آمده و فیلمی را پخش کرده است اگر اشتباهی شده پخش کننده باید پاسخگو باشد، هیأت رئیسه می‌توانست این موضوع را مدیریت کند، چه ربطی دارد که سوال اطلاعاتی را  وزیر دفاع پاسخ دهد، وزیر دفاع وظیفه پشتیبانی نیروهای مسلح را به عهده دارد، سپاه افتخار ماست و همه ما به وجود سپاه افتخار می‌کنیم.

همچنین حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در اخطاری در این زمینه گفت: کار ما به جایی رسیده که عوض این که کسانی که جاسوس بودند و باید مجازات می‌شدند اکنون قوه قضائیه را مجازات می‌کنیم و به جای این که کسانی که جاسوسان و نفوذی‌ها را دستگیر کردند تشویق کنیم آنان را محاکمه می‌کنیم.

وی افزود: کریمی اصفهانی و دو نفر دیگر دوتابعیتی بودند که در فیلم پخش شده در مجلس آنان را نشان دادند، فیلم گاندو نیز نشان دهنده نفوذ بود.

محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز نیز در اخطاری در این باره گفت: در مورد این که چرا فیلمی در مجلس پخش شده یا مسئول این اقدام وزیر دفاع است یا هیأت رئیسه یا مسئول سوالات در مجلس که شخص آقای رحیمی بوده است، رحیمی باید بررسی می‌کرد موضوعی خلاف واقع رخ ندهد.

وی افزود: اگر این فیلم واقعیت دارد چرا ناراحت می‌شوید واقعیت موجود است که منتشر شده اگر واقعیت نداشت نمایندگان می‌توانند از هیأت رئیسه بخواهند به آن رسیدگی کند، باید رسیدگی شود که چرا هیأت رئیسه مجلس تخلف کرده و اجازه انتشار مطالب خلاف واقع را در مجلس داده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: اگر هیأت رییسه به عدم صلاحیت این عضو هیأت رییسه رأی داد باید عضویت وی در هیأت رییسه تعلیق شود چرا به وزیر دفاع می‌گویند این فیلم در مجلس پخش شده است، طبق اصل ۸۸ اگر درباره وظایف وزیر سوال وجود داشت باید سوال مطرح شود نه درباره تخلفی که عضوی از اعضای هیأت رئیسه در آن دخیل بوده است

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =