ارجاع پرونده ۲ تیم لیگ فوتسال نوجوانان به کمیته انضباطی

تهران- ایرنا- دبیر کمیته فوتسال از ارجاع پرونده تیم‌های نوجوانان اقلید شیراز و شازند اراک به کمیته انضباطی با ظن تبانی خبر داد.

آرش جابری امروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره تبانی بین دو تیم اقلید شیراز و شازند اراک در مرحله گروهی مسابقات لیگ نوجوانان فوتسال اظهار داشت: پس از آنکه فیلم مسابقه و گزارش ناظر داوری و بازی به سازمان لیگ فوتسال رسید، با دستور مستقیم محمد انصاری فرد رئیس سازمان لیگ فوتسال، پرونده به کمیته انضباطی ارجاع شد.

وی افزود: البته تا زمانی که کارشناسان درباره این پرونده اظهار نظر کارشناسی نکرده و تصمیم نگیرند، نمی‌توان حکم قطعی صادر کرد.

دبیر کمیته فوتسال درباره اینکه گفته می‌شود به مدت ۲۰ دقیقه بازیکنان دو تیم بدون هیچ گونه حرکتی در زمین مسابقه ایستاده بودند، گفت: فیلمی که به دست ما رسیده حدود ۲ تا سه دقیقه است و نمی‌توان درباره این موضوع بر اساس آن فیلم اظهار نظر کرد.

جابری ادامه داد: این صحنه‌ها برای نخستین بار است که در رده‌های سنی پایین اتفاق می‌افتد به طور قطع پس از اظهار نظر کارشناسان و صدور رأی از سوی کمیته انضباطی و استیناف، می‌توان به تبانی یا عدم تبانی در این دیدار اذعان کرد.

وی با اشاره به اینکه پیش از آن نیز در لیگ برتر فوتسال که در سطح بالاتری برگزار می‌شود در دیدار دو تیم گیتی پسند اصفهان و فولاد ماهان شائبه تبانی مطرح اما محرز نشد، بیان کرد: در آن زمان رسانه‌ها و حتی برنامه تلویزیونی ۹۰ به این شائبه ورود کردند اما بعد از انجام کارشناسی‌های مربوطه، تبانی بودن این دیدار اثبات نشد.

جابری گفت: به طور قطع اگر وجود تبانی در دیدار دو تیم اقلید شیراز و شازند اراک محرز شود، مربیان، کادر فنی و باشگاه‌ها با محرومیت‌های سنگینی رو به رو خواهند شد زیرا سازمان لیگ فوتسال به هیچ عنوان علاقه ندارد در رده‌های پایین چنین تخلفات اخلاقی صورت گیرد.

وی به رقابت‌های لیگ برتر نیز اشاره کرد و افزود: تا این زمان که هفته چهارم با برگزاری ۲۸ دیدار انجام شده، هیچ مشکلی در لیگ رخ نداده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =