طرح ملی حمایت از فقرا، ایتام و زندانیان غیرعمد برگزار می شود

تهران- ایرنا- طرح ملی «ابرار» به منظور حمایت از فقرا، ایتام و زندانیان عمد به همت معاونت فرهنگی قوه قضاییه و مشارکت ستاد دیه و کمیته امداد ۳ تا ۵ شهریور امسال برگزار می‌شود.

به گزارش روز  دوشنبه ستاد دیه کشور، بیست و پنجم ذی‌الحجه سال دهم هجری روز نزول آیه اطعام است که در آن به اعتقاد مفسران اسلامی خداوند متعال در پی احسان اهل‌بیت عصمت و طهارت به تمجید از آن‌ها پرداخته است.

اعضای کارگروه‌های ویژه این برنامه فرهنگی به دلیل تقارن زمانی احسان خاندان نبوت در ایام ۲۳ تا ۲۵ ذی‌الحجه تلاش دارند تا یک ماه آینده ضمن جلب حمایت حداکثری نهادهای فعال اجتماعی، با دعوت از هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های مردمی در برپایی هرچه باشکوه‌تر طرح همیار مستمندان و محبوسان غیرعمدی باشند که بدون پشتوانه مالی عمر خویش را در بند سپری می‌کنند.

به یمن احیاء این سنت حسنه و با هدف مساعدت از زندانیان تحت حمایت ستاد دیه کشور و همچنین مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) جلسه مشترک حجت‌الاسلام هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضاییه با مسئولین مجموعه‌های مذکور برگزار شد.

در این گزارش افزوده شده، سوره «انسان» یا «هل اتی» هفتاد و ششمین سوره قرآن کریم و از جمله سوره های مدنی است که به تفصیل اوصاف ابرار (نیکوکاران) را مطرح و به احصاء نعمت‌هایی می‌پردازد که پروردگار برای محسنین مطرح کرده ا ند.

قریب به اتفاق مفسران شیعه و اهل سنت، شان نزول آیه هشتم این سوره که به آیه اطعام معروف شده است را مربوط به واقعه‌ای می‌دانند که به دنبال آن آل‌الله برای ادای نذر خود سه روز متوالی را روزه می‌گیرند. ادای نذری که در روز اول آن غذای افطار به مسکین داده شده و در روزهای دوم و سوم این طعام به ترتیب به یتیم و اسیر بخشیده می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =