واکنش سخنگوی دولت به خصوصی سازی باشگاه ها

تهران- ایرنا- سخنگوی دولت اعلام کرد که باشگاه های بزرگ هویت شهرهای ایران هستند و نمی توانیم نوعی خصوصی سازی نگران کننده را درباره آنها دنبال کنیم.

«علی ربیعی» عصر دوشنبه در نشست خبری هفتگی خود، درباره واگذاری تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس گفت: برخی از این واگذاری‌ها یا انتقال به استان‌ها باعث شد که تیم‌های خوبی مثل «پاس» هم لطمه بخورند. در دولت، من، مسعود سلطانی فر و فرهاد دژپسند به طور دائم در این زمینه صحبت می‌کنیم.

وی افزود: مجلس، در قانون بودجه دولت را موظف کرده است که ۵ درصد را برای کشف قیمت به فرابورس ببرد. ۵۱ درصد را بلوکی و بقیه را به شکل خُرد واگذار کند. دوستانی که می‌خواهند اجرا کنند، می‌گویند این کار عملی نیست.
ربیعی افزود: باشگاه‌های بزرگ هویت شهرهای کشور هستند و نمی‌توانیم نوعی خصوصی سازی نگران کننده را درباره آنها دنبال کنیم و بعد ناچار شویم پس از یکی دوسال آن را برگردانیم. در واقع در مورد باشگاه‌های بزرگ نمی‌توانیم مثل یک شرکت تجاری برخورد کنیم، ما با هواداران میلیونی طرف هستیم.
وی ادامه داد: بنابراین با حساسیتی که وجود دارد وزارت ورزش و اقتصاد معتقدند این نحوه از واگذاری ما را دچار مشکل می‌کند.
سخنگوی دولت گفت: البته مسعود سلطانی فر خیلی قاطع بدنبال خصوصی سازی است و مدام این موضوع را دنبال می‌کند. با جدیتی که در این زمینه وجود دارد، این خصوصی سازی به سرانجام خواهد رسید و برای این مورد هم وزیر ورزش با مجلس در حال مذاکره است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =