۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۸
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 83406990
۰ نفر

برچسب‌ها

گزارشی از آمار آﻣﻮزﺷﮕﺎهﻫﺎی آزاد سینمایی در سال ۹۷

تهران- ایرنا- دﻓﺘﺮ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت و داﻧﺶ ﺳﻴﻨﻤﺎیی سازمان سینمایی، ﻋﻤﻠﻜـﺮد آﻣﻮزﺷﮕﺎه آزاد سینمایی را از دﻳﺪﮔﺎه ﻛمی مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، در این مطالعه سعی شده تا به مسائلی همچون ﺟﻬـﺖﮔﻴـﺮیﻫـﺎ، ﺳﻴﺎﺳـﺖﮔﺬاریﻫﺎ اﺑﺪاﻋﺎت و ﻧﻮآوریﻫﺎ پرداخته شود ﺗﺎ ﻣﺮﺟﻊ ﻗﺎﺑﻞ اﺳﺘﻨﺎدی ﺑﺮای اﺳﺘﻔﺎده ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﻳﺰان ودﺳﺖ اﻧـﺪرﻛﺎران ﺳـﻴﻨﻤﺎی ﻛﺸـﻮر ﺑﺎﺷﺪ.

تعداد آموزشگاه در سال‌های ۹۶،۹۵ و ۹۷ به ترتیب ۲۳۰، ۲۳۲ و ۲۸۲ بوده است که روند افزایشی داشته است.

در این آموزشگاه‌ها رشته‌هایی همچون بازیگری، بازیگری کودک و نوجوان، گریم، گویندگی، دوبلاژ، تدوین، فیلمنامه نویسی، کارگردانی، فیلمسازی، انیمیشن، تصویربرداری، عکاسی، صدابرداری، صداگذاری، طراحی صحنه و منشی گری صحنه تدریس شده است.

بیشترین فراوانی دانش آموختگان زن در رشته بازیگری با ۷۴۳ هنرجو و کمترین فراوانی دانش آموختگان زن مربوط به رشته صداگذاری با یک هنرجو و رشته صدابرداری با فراوانی ۱۰ هنرجو در سال ۹۷ است.

همچنین بیشترین فراوانی دانش آموختگان مرد در رشته بازیگری با ۵۹۲ هنرجو، کمترین فراوانی دانش آموختگان مرد در رشته طراحی صحنه با فراوانی ۶ هنرجو بوده است.

تعداد مجوزهای صادره شده برای این آموزشگاه در سال ۹۷، ۱۳ مورد، تمدید مجوز ۲۰ مورد و افزایش رشته ۵ مورد بوده است.

آموزشگاه‌های سینمایی در شهرهایی همچون آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، البرز، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسانی رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کرمان، کرمان جنوب، کردستان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد فعال است.

در این میان بیشترین فراوانی آموزشگاه‌ها در کل کشور مربوط به استان تهران با مجموع ۸۱ آموزشگاه در کل استان است و بعد از آن استان اصفهان با فراوانی ۴۴ آموزشگاه، خراسان رضوی با فراوانی ۲۳ آموزشگاه و استان فارس ۲۰ آموزشگاه در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =