۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۹
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83406977
۰ نفر

برچسب‌ها

وجود اشکال در برخی موارد، به معنای فساد گسترده نیست

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: ممکن است در بعضی جاها اشکالاتی باشد اما این مسئله به معنای وجود فساد گسترده نیست.

بر اساس گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با اشاره به اینکه گیلانی ها مردمی فهیم، نجیب و عاقل هستند اظهار کرد: طبق فرموده قرآن آمران به معروف و ناهیان از منکر، بهترین مردم هستند.
وی در ادامه به شکل گیری انقلاب اسلامی برپایه تمدن اسلامی اشاره کرد و افزود: تمام قدرت های سلطه گر علیه انقلاب اسلامی اقدام کردند اما این انقلاب همچنان به مسیر خود ادامه می دهد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر خودصیانتی در جامعه اسلامی است، تصریح کرد: زیربنای تمدن اسلامی عمل به دستورات اسلام و دوری جستن از زشتی هاست و در قالب امر به معروف و نهی از منکر انجام می شود.
آیت الله فلاحتی جمهوری اسلامی را در بخش انسان سازی، بسترسازی و افق ها موفق دانست و بیان کرد: هر جا برای رضای خدا گام برداشتیم خدای متعال ما را کمک کرده است.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان، فضای جامعه را در دست مسئولان عنوان کرد و گفت: تقوا را تمام جوامع قبول دارند و مردم اشاعه خوبی ها، فرهنگ نورانی اسلام و قرآن را از متولیان امر می خواهند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه بعضی از ناهنجاری ها در جامعه آزاررسان است، خاطرنشان کرد: ممکن است در بعضی جاها فساد باشد اما این امر به معنای وجود فساد گسترده نیست.

آیت الله فلاحتی بر یاری رساندن مسئولان نسبت به دین خدا تاکید کرد و یادآور شد: در امر به معروف و نهی از منکر به دنبال کار پلیسی نیستیم اما مردم با دیدن بدی ها باید تذکر دهند.
وی با تاکید براینکه می خواهیم امر به معروف و نهی از منکر تبدیل به فرهنگ عمومی شود، اظهار کرد: یکی از منکرها بی توجهی به هنجارهای اجتماعی است و به آن لطمه وارد می کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان بر جسور بودن مسئولان در عرصه امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و افزود: فریضه امر به معروف و نهی از منکر خط و جناح ندارد.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه تمام زیربناهای جامعه به امر به معروف و نهی از منکر پیوند خورده ، بیان کرد: تمام احکام الهی حتی جهاد در راه خدا بر مبنای امر به معروف و نهی از منکر است.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان، امر به معروف و نهی از منکر را نیازمند ظرافت های ویژه عنوان کرد و گفت: می خواهیم فرهنگ بومی و آداب ملی ما را نگیرند و این امر نیازمند یاری رساندن مسئولان به ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه روش های تربیتی و مسائل دینی باید با استفاده از حوزویان و دانشگاهیان در جامعه انجام شود، تصریح کرد: از هر برنامه ای که مردم را در مسیر عقلانیت و دینمداری قرار دهد باید استفاده کرد.
آیت الله فلاحتی، امر به معروف و نهی از منکر را نیازمند فعالیت های دلسوزانه و مشفقانه عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه صدا و سیما می تواند بزرگ ترین فعالیت را در امر به معروف و نهی از منکر داشته باشد، اظهار کرد: سیمای عفاف و حجاب را به صورت زیبا در شبکه باران راه اندازی کنید.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان نیز در جلسه مذکور رویکرد این ستاد را صددرصد فرهنگی عنوان کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک دستور الهی است.
حسن کربلایی به دایر شدن ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان های گیلان اشاره کرد و افزود: ستادهای مذکور به ریاست ائمه جمعه و دبیری فرماندهان سپاه در شهرستان ها تشکیل می شود.
وی با بیان اینکه تشکیل ستادهای امر به معروف و نهی از منکر از برنامه های ماست، تصریح کرد: از حدود ۷۰ دستگاه در گیلان به ۱۰ دستگاه ورود کردیم ضمن اینکه شرح وظایف تمام دستگاه ها در امر به معروف و نهی از منکر مشخص است.

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: روشن نگه داشتن چراغ امر به معروف و نهی از منکر در این مقطع از نیازهای ضروری انقلاب است و حفظ انقلاب با امر به معروف تحقق پیدا می کند.

سردار محمد عبدالله پور با تاکید بر پای کار بودن دولتمردان در امر به معروف و نهی از منکر، گفت: مردم در امر به معروف و نهی از منکر جلوتر از مسئولان هستند و آمادگی هرگونه فداکاری را دارند.

۷۲۹۶/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =