۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۱
کد خبرنگار: 923
کد خبر: 83406942
۰ نفر

برچسب‌ها

شمخانی: طرح های مغایر با اراده مردم فلسطین به نتیجه نخواهد رسید

تهران – ایرنا- دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: طرح های جعلی که مغایر خواست و اراده مردم فلسطین باشد، هرگز به نتیجه نخواهد رسید.

به گزارش دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی امروز – سه شنبه - در دیدار «صالح العاروری» نایب رئیس دفتر سیاسی حماس، طرح موسوم به «معامله قرن» را اقدامی شکست خورده و غیر قابل اجرا عنوان کرد و افزود: در کنار رشد و پیشرفت گروه های مقاومت و گسترش نقش آفرینی آنها در معادلات مهم منطقه، رژیم صهیونیستی و حامیانش در شرایط شکننده و رو به زوالی قرار دارند و طرحهای جعلی که مغایر خواست و اراده مردم فلسطین باشد هرگز به نتیجه نخواهد رسید.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در این دیدار با یادآوری راهبرد غیر قابل تغییر جمهوری اسلامی در حمایت از مقاومت فلسطین تاکید کرد: اصل بنیادین پشتیبانی از آرمان فلسطین از محکمات انقلاب اسلامی بوده و تا پیروزی کامل جریان مقاومت بر اشغالگران کودک کش تداوم خواهد داشت.

وی افزود: برخی کشورهای عربی با وعده های مختلف تلاش داشتند تا میان گروه های مقاومت و حامیان اصلی فلسطین، اختلاف و شکاف ایجاد کنند، اما مشاهده کردیم که حکام خودفروخته آنان امروز با دشمن صهیونیستی تعامل دارند و برای کشتار مسلمانان از مستشاران نظامی آنها کمک می گیرند.

شمخانی با تجلیل از ایستادگی و مقاومت مردم فلسطین در برابر اشغالگران و ضرورت مقابله مستمر با سیاست های سرکوب گرانه رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان تاکید کرد: امروز حامیان فلسطین در سراسر جهان معتقدند که تنها راه پیروزی و احقاق حق مردم، تکیه بر اراده داخلی و مقاومت اسلامی است.

خود را در خط مقدم حمایت از ایران می دانیم

«صالح العاروری» نایب رئیس دفتر سیاسی حماس نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت های مستمر جمهوری اسلامی ایران از مقاومت مردم فلسطین اظهار داشت: دشمنی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی با جمهوری اسلامی و استفاده از ابزار تحریم و تهدید نتوانسته است در اراده راسخ ایران در حمایت از آرمان فلسطین خللی ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: ما به‌عنوان نمایندگان حرکت مقاومت و جنبش حماس همبستگی خود را با جمهوری اسلامی ایران اعلام و تأکید می‌کنیم هرگونه اقدام خصمانه در مورد ایران در واقع اقدام خصمانه بر ضد فلسطین و جریان مقاومت بوده و ما خود را در خط مقدم حمایت از ایران می دانیم.

معاون اسماعیل هنیه ادامه داد: رایزنی، گفت‌وگو و مشورت با مسئولان جمهوری اسلامی پیرامون تحولات جاری در فلسطین و جریان مقاومت از جمله اهداف سفر به ایران است.

العاروری تاکید کرد: از تهدیدات رژیم صهیونیستی بیمی نداریم و با توکل بر خدا وحمایت ایران که بزرگترین حامی گروه های مقاومت فلسطینی است با قدرت در برابر تجاوزگری آنها ایستادگی می کنیم.

«صالح العاروری» نایب رئیس دفتر سیاسی حماس که روز گذشته در صدر هیئتی عالیرتبه از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به تهران سفر کرده اند، روز گذشته نیز با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =