۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۲
کد خبرنگار: 1692
کد خبر: 83406936
۰ نفر

برچسب‌ها

ایرنای چینی به زودی راه اندازی می‌شود

استانها- ایرنا- مدیرعامل ایرنا با اعلام اینکه بخش زبان چینی خبرگزاری ایرنا به زودی راه اندازی می شود، اظهار داشت: ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی کشور با انتشار اخبار به ۹ زبان زنده دنیا ظرفیت‌های خوبی در عرصه بین المللی دارد که می تواند هم در زمینه معرفی جاذبه های گردشگری و هم ظرفیت های اقتصادی به کمک استان‌ها بشتابد.

به گزارش ایرنا، دکتر «سیدضیاء هاشمی» روز دوشنبه در دیدار با «محمدصادق معتمدیان» استاندار خراسان جنوبی که در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی انجام شد، توسعه بخش چندرسانه‌ای و ایرنافیلم در استان‌ها را از رویکردهای ایرنا در سال ۹۸ برشمرد و گفت: ایرنا می‌خواهد توامان صدای دولت و ملت باشد.
وی تاکید کرد: با همکاری مسئولان استانی می توان ظرفیت های استان ها را بیش از پیش معرفی و انعکاس داد.اقتصاد دانش بنیان را جدی بگیرید
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با اشاره به اظهارات استاندار خراسان جنوبی درباره سهم اندک استان های کم برخوردار از بودجه و اعتبارات دولتی اظهار داشت: استان‌های کمتر برخوردار نباید به محرومیت افتخار کنند که از این طریق بودجه دولتی بیشتری بگیرند بلکه باید نگاه خود را تغییر داده و ظرفیت‌های ناشناخته خود را فعال کنند.
هاشمی تاکید کرد: محرومیت افتخار نیست بلکه همین استان های به ظاهر کم برخوردار و محروم، ظرفیت های فراوانی در اختیار دارند که اگر بر آنها متمرکز شوند، رونق می یابند.
وی توجه به اقتصاد دانش بنیان را برای توسعه بویژه در استان های کم برخوردار ضروری دانست و گفت: باید تلاش کرد کسب و کارهای نو در استان توسعه یابد زیرا به جرات می توان گفت جوانان تحصیل کرده با استفاده از فناوری‌های نو، در حال شکل دادن جریان جدید اقتصادی در کشور هستند.
مدیرعامل ایرنا تاکید کرد: اقتصاد دانش بنیان از مولفه هایی است که می تواند در توسعه مناطق کمتر برخوردار مورد توجه قرار گیرد.
وی یکی از وظایف رسانه ها را انعکاس تسهیلات، جاذبه‌ها و ظرفیت‌های استان‌ها دانست و گفت: ایرنا با توجه به بعد خبری خود می تواند هم در گستره ملی و هم بین المللی به روند جذب سرمایه گذار در مناطق مختلف کشور کمک کند.
هاشمی یادآور شد: یکی از دلایل پایین بودن میزان جذب سرمایه گذار این است که سرمایه گذاران اطلاعات کافی از شرایط و امکانات مناطق مختلف در اختیار ندارند و از این رو رسانه می‌تواند این ارتباط را ایجاد کرده و روند جذب سرمایه را بهبود بخشد.
استاندار خراسان جنوبی پس از این ملاقات در اتاق خبر ایرنا حضور یافت و در جریان تولید و انتشار اخبار ایرنا قرار گرفت.‌
۲۰۲۵

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =