۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۶
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83406918
۰ نفر

برچسب‌ها

تشویق ایستاده شناگر استرالیایی برای دست ندادن با قهرمان

تهران- ایرنا- «مک هورتون» شناگر استرالیایی و قهرمان المپیک پس از اینکه در مراسم اهدای مدال رقابت‌های شنای ۴۰۰ متر آزاد جهان، از دست دادن و عکس گرفتن با «سون یانگ» قهرمان چینی این تورنمنت که به دوپینگ متهم است، امتناع کرد، مورد تشویق ایستاده حضار و شناگران در مراسم قرار گرفت.

سون روز گذشته پس از شکست دادن هورتون در ۴۰۰ متر آزاد، مدال طلای این رقابت‌ها را به گردن آویخت.

با این حال، شناگر استرالیایی در مراسم اهدای مدال روی سکو با بی‌اعتنایی به قهرمان چینی از دست دادن و عکس گرفتن با وی امتناع کرد.

گفته می‌شود هورتون با این اقدام نسبت به تصمیم فدراسیون جهانی شنا مبنی بر صدور مجوز حضور سون با وجود اتهامات دوپینگ مطرح شده علیه وی، اعتراض کرده است.

اعتراض مرد استرالیایی با حمایت شناگران حاضر در رقابت‌ها همراه شد و بر اساس گزارش‌ها وی از سوی جمعیت به طور ایستاده مورد تشویق قرار گرفت.

سون سپتامبر سال جاری در جلسه دادرسی دادگاه حکمیت ورزش (کاس) که به منظور رسیدگی به اتهامات «از بین بردن نمونه‌های آزمایش» برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد؛ در صورت اثبات این اتهام، قهرمان ۱۰ دوره شنای جهان به طور مادام‌العمر محروم خواهد شد.

سون پیش تر در سال ۲۰۱۴ به دلیل استفاده از یک ماده نیرو زای محرک سه ماه محروم شد.

این شناگر چینی پس از جنجال در مراسم اهدای مدال اظهار داشت: بی‌احترامی به من مشکلی ندارد اما بی‌احترامی به چین و مردم آن مایه تاسف است؛ از این بابت متاسفم.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =