تکرار سرقت کابل های تلفن در آستارا

آستارا - ایرنا - عضو شورای اسلامی بخش لوندویل آستارا گفت: تلفن ۱۵۰ خانوار روستای خلیله سرای این بخش با جایگزینی تجهیزات به جای کابل های مسروقه وصل شد و تلفن ۱۰۰ خانوار روستای خان حیاطی، به علت سرقت امکانات همچنان قطع است.

علی حیدر جوینده روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: کابل ها و تجهیزات مخابراتی روستای خلیله سرا امسال برای سومین بار سرقت شده و تلفن ها از اول خرداد ماه قطع بود و میزان خسارت وارده به تجهیزات مخابراتی حدود ۵۰ میلیون ریال برآورد شد.

وی ادامه داد: با همکاری اداره مخابرات و دهیاری ها، تجهیزات جدید خریداری و نصب شد و تجهیزات مخابراتی روستای خان حیاطی نیز به زودی جایگزین خواهد شد.

وی افزود: از سوی دهیاری، علیه سارق یا سارقان احتمالی کابل ها و وسایل مخابراتی شکایت شده است و باید نگهداری و حفاظت تجهیزات در روستاها جدی گرفته شود.

طهماسب خدابخش رئیس مخابرات آستارا آمادگی این اداره را برای همکاری با شورای اسلامی و دهیاری روستاهای یاد شده، جهت راه اندازی تلفن بی سیم و رفع مشکل سرقت کابل‌ها اعلام کرد.

لوندویل آستارا با ۱۴۸ کیلومتر مربع مساحت و ۲۲ هزار نفر جمعیت در امتداد محور مواصلاتی آستارا به تالش واقع و از سال ۱۳۸۰ به عنوان بخش معرفی شده است.

بندر مرزی آستارا با ۳۸ هزار و ۶۰۰ مشترک تلفن ثابت و ۸۶ هزار و ۲۶۱ مشترک تلفن همراه از نظر دسترسی به تلفن ثابت، رتبه ششم و از نظر دسترسی به اپراتورهای تلفن همراه، رتبه پنجم استان گیلان را دارد و با ۹۱ هزار نفر جمعیت در دو بخش و ۶۲ روستا در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =