بیش از ۶۶۰۰ پزشک خانواده روستایی و عشایری در کشور فعالیت می‌کنند

ارومیه- ایرنا- مدیر طرح پزشک خانواده روستایی و عشایری کشور گفت: ۶ هزار و ۶۴۸ پزشک خانواده جمعیت روستایی و عشایری در استان‌های مختلف کشور فعالیت می‌کنند.

بابک فرخی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر آن، در زمان حاضر پنج هزار و ۲۸۷ ماما خدمات مورد نیاز جمعیت روستایی و عشایری را در اختیار این قشر قرار می‌دهند.
وی ادامه داد: تیم‌های پزشکی با تجهیزات مورد نیاز به چادرهای عشایری اعزام می‌شوند و به افراد مورد نیاز خدمات بهداشتی، مراقبتی و درمانی ارائه می‌کنند.
فرخی با اشاره به اینکه مشکلی در تأمین داروی مورد نیاز عشایر وجود ندارد، گفت: هر تیم پزشکی که به مناطق اسکان عشایری اعزام می‌شود، می‌تواند تا ۴۳۶ قلم انواع دارو را با خود به محل ببرد.
مدیر طرح پزشک خانواده روستایی و عشایری کشور ادامه داد: ارائه خدمات بهداشتی دهان و دندان نیز از دیگر برنامه‌ها و اولویت‌های اجرا شده در بین عشایر کشور است.

فرخی تاکید کرد: ساماندهی خدمات سلامت به عشایر کشور از اولویت‌های ماست و در بازدیدهای میدانی با هدف بررسی وساماندهی مناطق عشایری صورت می‌گیرد.
طرح پزشک خانواده از جمله طرح‌های تدوینی مدیریت بهداشت و درمان کشور برای ارتقای سلامت جامعه به شمار می‌رود که در مناطق روستایی و عشایری اجرا شده است.
۹۹۱۸/‌۲۰۹۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =