منابع طبیعی با مشارکت مردم قوی‌تر می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در کارگاه ملی ارتقای اثربخشی فعالیت‌های آموزشی، ترویجی و مشارکتی در استان البرز گفت: منابع‌طبیعی با مشارکت مردم روز به روز قوی‌تر می‌شود.

خلیل آقایی عنوان کرد: خط مقدم منابع طبیعی و آبخیزداری، بخش آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی است و اقدامات آموزشی - ترویجی و مشارکتی باید منجر به درخواست داوطلبانه و خودجوش مردم محلی برای اجرای پروژه‌های منابع‌طبیعی و آبخیزداری شود.

وی گفت: خروجی کارهای ترویجی و مشارکتی باید این باشد که به بخش‌های مرتع، جنگل، بیابان و آبخیز اعلام نماید که در کدام مناطق درخواست داوطلبانه و خودجوش مردمی وجود دارد تا آن مناطق در اولویت اجرای پروژه‌های منابع‌طبیعی و آبخیزداری قرار گیرد.

رئیس سازمان جنگل‌ها، نقشه راه سازمان جنگل‌ها را "مردم" دانست و گفت: مشارکت مردم در منابع طبیعی وقتی معنای واقعی خودش را پیدا می‌کند که مردم به ما بگویند کجا و در چه مناطقی پروژه‌های منابع‌طبیعی را اجرایی کنیم.

آقایی در ادامه به اهمیت "بند ب ماده ۲۹" قانون احکام دایمی برنامه توسعه دولت در قالب مشارکت مردم اشاره کرد و افزود: این ماده قانونی زمینه گسترش حضور و مشارکت مردم در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری را فراهم کرده و باعث افزایش سرعت اجرا و کیفیت پروژه‌های منابع طبیعی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =