۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۲
کد خبرنگار: 896
کد خبر: 83406812
۰ نفر

برچسب‌ها

مسافران به کاهش دمای مازندران دلخوش نکنند

ساری – ایرنا –پیش‌بینی‌های اداره کل هواشناسی مازندران از کاهش نسبی دما به میزان سه تا چهار درجه سانتی گراد طی روزهای آینده خبر می دهد اما مردم استان و مسافران به این کاهش دما دلخوش نکنند چرا که وجود جریان شمالی ، هوایِ استان را شرجی می کند که باعث بالا رفتن دمای احساسی در این استان می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مازندران که طی چند روز اخیر هوای آفتابی همراه با افزایش دما را پشت سر گذاشت به طوریکه درجه دماسنج هوای استان در برخی نقاط بر روی ۳۶ درجه سانتی گراد متوقف شد و مازندرانی ها گرمای هوای تابستانی را به خوبی در این روزها احساس کردند.

اطلاعیه اخیر اداره کل هواشناسی مازندران نشان می دهد که طی روزهای آتی بویژه در اواخر هفته دمای هوای استان تا حدودی کاهش می یابد به طوریکه دمای هوای ساری، مرکز استان مازندران از ۳۶ درجه سانتی گراد امروز دوشنبه به ۳۴ درجه سانتی گراد می رسد.

در جدول پیش بینی هواشناسی مازندران، برای اوایل صبح فردا هوای نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده بتدریج با کاهش ابر و برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نیز هوای صاف تا نیمه ابری که عصرها و اوایل شب با افزایش ابر وزش باد و رگبار پراکنده نیز پیش بینی شده است.

‌پیش بینی های این اداره کل نشان می دهد که برای روز جمعه و پایان تعطیلات آخر هفته هوای مازندران نیمه ابری و از اواخر روز بتدریج ابری شود.

معاون اداره کل هواشناسی استان مازندران روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی کنونی، کاهش نسبی دما به میزان سه تا چهار درجه ای برای استان پیش بینی می شود.

احمد اسدی با اشاره به اینکه اعلام دقیق حتمی شدن کاهش نسبی دما در مازندران منوط به نقشه های جدیدتر پیش یابی که طی روزهای آینده ارائه می شود می باشد، افزود: البته با توجه به استقرار جریان شمالی، این کاهش دما تاثیری در شدت گرما استان نخواهد داشت و مردم روزهای شرجی را پیش رو دارند.

جریان شمالی که از روی دریا به سمت خشکی می آید باعث ورود رطوبت به استان مازندران می شود و دمای احساسی را بالاتر می کند.

وی ادامه داد: وجود این جریان مرطوب شمالی در استان مازندران باعث می شودکه همچون هفته گذشته با وجود کاهش دما حتی به زیر ۳۰ درجه سانتی گراد، هوا همچنان گرم باشد و مردم احساس گرما بکنند.

معاون هواشناسی مازندران بارش رگبارهای پراکنده بویژه در ارتفاعات را از تبعات این سامانه شمالی در استان اعلام کرد و افزود: البته این بارش ها قابل توجه نیست و به صورت رگبارهای پراکنده عصرگاهی استان را در بر می گیرد.

وی همچنین درباره وضعیت دریا طی روزهای آینده گفت: دریا برای فردا و پس فردا مواج است و برای شنا کردن توصیه نمی شود.

هوای امروز، دوشنبه ساری مرکز استان مازندران صاف تا نیمه ابری است و کمینه و بیشینه دمای امروز این شهر ۲۶ و ۳۶ درجه سانتی گراد پیش بینی شده است.

/۱۸۹۹/۲۰۹۶

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =