۳۶۶۰ میلیارد ریال وام اشتغال به زلزله‌زدگان کرمانشاه پرداخت شد

کرمانشاه– ایرنا– مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از پرداخت سه هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به ۱۶ هزار و ۵۳۷ طرح ارائه شده در مناطق زلزله زده استان خبر داد.

حسن عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پرداخت این مقدار تسهیلات زمینه اشتغال ۱۸ هزار و ۶۶ نفر را پس از وقوع زلزله مهیب ۷.۳ ریشتری این استان فراهم کرده است.

وی شهرهای سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، اسلام آبادغرب، دالاهو، قصرشیرین، گیلانغرب، روانسر، ماهیدشت، کوزران، جوانرود و پاوه را جزء مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه معرفی کرد که به متقاضیان تسهیلات پرداخت شده است.

عزیزی، بیشترین مقدار تسهیلات پرداختی را متعلق به زلزله زدگان سرپل ذهاب با یک هزار و ۳۱۰ میلیارد و ۶۴ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این مقدار تسهیلات به پنج هزار و ۸۹۱ طرح پرداخت شده و حاصل آن ایجاد ۶ هزار و ۲۹۸ فرصت شغلی بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه افزود: ثلاث باباجانی با ۵۸۶ میلیارد و ۶۲ میلیون ریال و اسلام آبادغرب با ۴۱۲ میلیارد و ۷۸۷ میلیون ریال رتبه‌های دوم و سوم را در دریافت تسهیلات اشتغالزایی به خود اختصاص داده‌اند.

او یادآوری کرد: پس از سرپل ذهاب، شهرهای ثلاث باباجانی با سه هزار و ۴۷۲ شغل و دالاهو با ۲ هزار و ۹۸۴ شغل بیشترین فرصت‌های شغلی در آنها ایجاد شده است.

عزیزی همچنین از انعقاد قرارداد با ۱۶ هزار و ۵۳۸ طرح در بانک‌ها خبر داد و گفت: سه هزار و ۸۰۹ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال تسهیلات برای پرداخت آنها در نظر گرفته شده است.

۷۴۵۸/‏۸۰۶۶