شیوه‌نامه واحدهای پژوهشی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیوه‌نامه واحدهای پژوهشی این دانشگاه را با رویکرد هدایت تحقیقات به سمت اولویت های پژوهشی و فناوری کشور و تقویت جایگاه واحدهای تحقیقاتی و درآمدزایی از طریق پژوهش های کاربردی ابلاغ کرد.

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه آزاد، «محمدمهدی طهرانچی» در این بخشنامه آورده است: با توجه به آئین‌نامه جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص تأسیس واحدهای پژوهشی در دانشگاه‌ها و همچنین اصلاح ساختار دانشگاه آزاد اسلامی در سطح سازمان مرکزی و سپرده مسئولیت امور مربوط به صدور مجوز فعالیت، نظارت و راهبری تمام گروه‌های پژوهشی، پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی به پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، این شیوه‌نامه ابلاغ می‌شود.

رویکرد شیوه‌نامه واحدهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی، هدایت فعالیت‌های پژوهشی به سمت اولویت‌های پژوهشی و فناوری کشور، انجام طرح‌های پژوهشی کلان و میان رشته‌ای جهت رفع نیازهای کشور، ساماندهی واحدهای پژوهشی در زمینه‌های تخصصی و مأموریت‌گرا، تشویق اعضای هیأت علمی به مشارکت و همکاری در واحدهای پژوهشی، تقویت جایگاه واحدهای پژوهشی و درآمدزایی از طریق پژوهش‌های کاربردی است.

رئیس دانشگاه آزاد این شیوه نامه را به معاونان، رؤسای مراکز، مدیران کل سازمان مرکزی، رؤسای استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشی این دانشگاه ابلاغ کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =