۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۳
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83406787
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه طرح ها و لوایح شورای شهر تهران رونمایی شد

تهران - ایرنا - سامانه طرح ها و لوایح شورای شهر تهران ذیل سامانه جامع مصوبات شورای شهر تهران به آدرس. laws.tehran.ir با حضور «حجت نظری» عضو شورا و رییس کمیته تنقیح قوانین شورا رونمایی شد.

به گزارش ایرنا حجت نظری روز دوشنبه در جریان رونمایی از سامانه یادشده، این سامانه را موجب آگاهی مردم از مصوبات شورا دانست و اظهار داشت: یکی از اتفاقاتی که موجب شفافیت در فضاهای شهری می‌شود، این است که مردم از جزئیات تصمیم گیری در مدیریت شهری آگاه باشند.

وی افزود: از طریق سامانه طرح‌ها و لوایح همه آنچه در مدیریت شهری به تصویب می‌رسد در معرض دید شهروندان قرار می‌گیرد.
نظری گفت: در این سامانه ما می‌توانیم نظرات شهروندان و ذینفعان را قبل از تصویب جویا شده و در روند تصویب طرح‌ها و لوایح مؤثر است.

عضو شورای شهر تهران یادآور شد: از سال ۹۳ کمیته‌ای به نام تنقیح ذیل کمیسیون حقوقی شورا تشکیل شد که مسئولیت بارگذاری مصوبات را برعهده داشت.
وی گفت: این سامانه شامل همه مصوبات لازم الاجرا حتی مصوبات انجمن شهر، قوانین بالادستی، مصوبات هیأت وزیران و مصوبات وزارت کشور که به مصوبات شورا مرتبط است را شامل می‌شود.

رئیس کمیته تنقیح قوانین شورا تأکید کرد: این سامانه با یکپارچگی بخش‌های تخصصی مانع سردرگمی مخاطبان و ذینفعان می‌شود.
به گفته نظری، همه شهروندان می‌توانند با مراجعه به این سامانه مصوبات شورا را به طور کامل مشاهده کنند و در جریان روند تصویب آن قرار گیرند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه بخشی در این سامانه پیش بینی شده که شهروندان می‌توانند طرح‌های مورد نظر خود را با عنوان طرح‌های مردمی پیشنهاد دهند، تأکید کرد: اگر مخاطبان پیش از فرآیند تصویب در جریان طرح‌ها و لوایح قرار گیرند می‌توانند در جریان بررسی مصوبات از نظرات آنها بهره بگیریم.
وی ادامه داد: این سامانه دقیق‌ترین سامانه‌ای است که مصوبات شورا را با جزئیات تهیه و تدوین کرده و تمامی آرای موافق و مخالف و حتی رای‌های باغ‌ها را منتشر کرده است.
عضو شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر نسخه آزمایشی این سامانه در اختیار شهروندان قرار گرفته و نقص‌های احتمالی که اعلام می‌شود برطرف خواهد شد.
نظری درباره آمار مصوباتی که در این سامانه منتشر شده اند، گفت: شورا در پنج دوره تعداد پنج هزار و ۶۹ مصوبه داشت که همه این مصوبات با روند تصویب در سامانه قرار گرفته است.
وی افزود: مصوبات انجمن شهر نیز در سامانه بارگذاری شده اما به دلیل استفاده از برخی تعابیر نیاز به بررسی بیشتر برای انتشار عمومی داریم.
نظری افزود: در صورت تأیید کمیسیون حقوقی شورا، می‌توان این مصوبات را انتشار عمومی داد.
وی تاکید کرد: برای اولین بار در سیستم قانون گذاری کشور است که طرح‌ها و لوایح در معرض نظرسنجی مردم قرار می‌گیرد.
تهرام/۷۲۴۴//۱۳۴۸

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =