۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۵
کد خبرنگار: 971
کد خبر: 83406786
۰ نفر
جنیدی، جواز قانونی انتخابات شورایاری‌ها را تایید کرد

تهران- ایرنا- معاون حقوقی رئیس‌ جمهور به استناد قانون اساسی، قانون شوراها و مصوبات شورای شهر، جواز قانونی انتخابات شورایاری‌ها را تأیید کرد.

به گزارش روز دوشنبه معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری، ملاحظات اعلام شده توسط سازمان بازرسی کل کشور در مورد انتخابات شورایاری‌های شهر تهران جهت بررسی و حل مشکل به معاونت حقوقی ارجاع شد.

لعیا جنیدی با تشکیل جلسه‌ای در محل دفتر خود با حضور شهردار تهران، رئیس شورای شهر و برخی اعضای آن، رئیس شورای عالی استان‌ها، معاون وزیر کشور و معاونان سازمان بازرسی کل کشور و دیگر مقامات و مسئولان ذی‌ربط، اظهارات حاضران را استماع کرد.

جنیدی با توجه به وجود مبانی قانونی ازجمله اصول ۶، ۷ و ۱۰۰ قانون اساسی، بندهای «۵ و ۷» ماده (۸۰) قانون شوراها و تصویب‌نامه شماره ۵۱۵۳۶/۱۳۶۳۵۳ مورخ ۱۲ بهمن ۱۳۹۷، که به تأیید رئیس مجلس شورای اسلامی رسیده و نیز مصوبات شورای شهر درخصوص موضوع، از سال ۱۳۷۸ تاکنون که توسط مراجع نظارتی فرادست الغاء نشده است، جواز قانونی انتخابات را تأیید کرد.

معاونت حقوقی اعلام کرد که وجود قانون خاص انتخابات برای شوراها گرچه می‌تواند مفید باشد ولی فقدان آن با توجه به مستندات قانونی و مقررات فوق موجب خدشه به اعتبار انتخابات نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =