۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۰
کد خبرنگار: 2055
کد خبر: 83406749
۰ نفر
فروش بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب در طرح تابستانه

تهران-ایرنا- با گذشت یک هفته از اجرای طرح «تابستانه کتاب ۹۸» بیش از ۲۰۷ هزار نسخه کتاب در کتابفروشی‌های عضو طرح به فروش رسید.

به گزارش روز دوشنبه موسسه خانه کتاب با اجرای طرح تابستانه کتاب ۹۸ در سراسر کشور، تاکنون ۲۰۷ هزار و ۸۹ نسخه کتاب به مبلغ ۵ میلیارد و ۸۴۵ میلیون و۴۷۷ هزار و ۸۹ تومان به فروش رسیده است.

استان خراسان رضوی با ۶۸ کتابفروشی‬ در‬ این‬ طرح، ‬ توانست با فروش ۲۸ هزار و ۶۱۹ نسخه کتاب، رتبه پرفروش‏‌ترین استان‏ بر اساس کتاب را به خود اختصاص دهد و اصفهان با ۷۹ کتابفروشی و فروش ۲۷ هزار و ۳۹۱ نسخه کتاب در جایگاه دوم قرار گرفته است. استان تهران نیز با ۹۵ کتابفروشی و فروش ۲۳ هزار و ۱۸۰ نسخه کتاب در جایگاه سوم پرفروش‏‌ترین استان‏ بر اساس کتاب قرار گرفته است. همچنین، استان‌های اصفهان، تهران و خراسان رضوی تاکنون جزو پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس مبلغ فروش در طرح تابستانه کتاب ۹۸ شناخته شدند.

در طرح تابستانه کتاب ۹۸ هر فرد می‌تواند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح به میزان ۱۲۰ هزار تومان کتاب بخرد. همچنین کتاب‌های تالیفی با یارانه ۲۵ درصدی و کتاب‌های ترجمه با یارانه ۱۵ درصدی در اختیار خریداران قرار می گیرد. طرح تابستانه کتاب ۹۸ با شعار کتاب، همنشین دلنشین با ۶۵۳ کتابفروشی عضو در سراسر کشور، شامل ۴۹۷ کتابفروشی در مراکز استان و ۱۵۶ کتابفروشی در شهرستان‌ها از ۲۵ تیر در استان‌ها و از ۲۷ تیر در تهران آغاز به کار کرده است و تا سوم مرداد ادامه خواهد داشت.

بر اساس آمار خانه کتاب، تاکنون ۱۰ دوره از طرح های فصلی کتاب برگزار شده است که طی آنها در مجموع بیش از ۸۷ میلیارد تومان کتاب فروش رفته که بیش از ۱۶ میلیارد تومان یارانه بوده است، در هر دوره به طور متوسط ۸۰۰ کتابفروشی در طرح مشارکت کرده و هر بار ۲۵۰ هزار خرید کتاب صورت گرفته و در جمع چهار میلیون و ۱۸۰ هزار جلد کتاب در این طرح ها فروخته شده است.

طرح های فصلی کتاب شامل طرح عیدانه، طرح تابستانه و طرح پاییزه اقدامی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که یارانه نشر را به شکلی هدفمندتر به علاقه مندان یار مهربان اختصاص می دهد به جای اینکه به ناشران داده شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =