۱۱۸ مرکز خدمات بین راهی در خراسان رضوی فعالیت دارند

مشهد- ایرنا- ۱۱۸ مرکز خدماتی و رفاهی در طول مسیر شش هزار و ۴۲۲ کیلومتری راههای بین شهری خراسان رضوی به زائران و مسافران خدمت می کنند.

‌رئیس دفتر امور بازرگانی و سرمایه گذاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی روز سه شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مراکز خدماتی و رفاهی بین راهی در سطح این استان شامل ۳۹ مجتمع خدماتی رفاهی و ۷۹ مرکز منفرد خدمات رفاهی جاده ای همچون مسجد، پمپ بنزین، رستوران و سرویسهای بهداشتی بین راهی هستند.   

سید حامد افتخارزاده افزود: به منظور ارتقاء کیفیت خدمات این مراکز بطور مستمر تحت نظارت و بازرسی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی قرار دارند. در همین چارچوب طی مقاطع تعطیلات نوروزی و تابستانی ۵۵۰ مورد بازدید جامع تخصصی امسال تاکنون از این اماکن صورت گرفته و این اقدام همچنان ادامه دارد.  

وی ادامه داد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مجتمعهای خدماتی بین راهی مطابق با وظایف قانونی خود در نظارت بر اماکن، اقدام اصلاحی لازم را انجام می دهد. همچنین در چارچوب توافقهای بین سازمانی که از این صورت گرفته، برخورد با تخلفات در مراکز منفرد خدمات رفاهی جاده ای با همکاری دیگر نهادها مانند اداره کل میراث فرهنگی، ستاد اقامه نماز، دانشگاههای علوم پزشکی و فرمانداریهای استان صورت می گیرد.

‌رئیس دفتر امور بازرگانی و سرمایه گذاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: تلاش بر این است تا اعمال نظارت بر مراکز خدمات رفاهی بین راهی منفرد که برخی از آنها دهها سال سابقه فعالیت دارند،  همراه با مماشات باشد اما در صورت بروز تخلفات جدی و حاد بطور قطع با نظر فرمانداری و اقدام نیروی انتظامی نسبت به مهر و موم واحد متخلف اقدام می شود.  

امسال با بهره برداری از سه مجتمع خدمات رفاهی بین راهی جدید در جاده های خراسان رضوی شمار این مراکز در استان به ۳۹ واحد رسید. خراسان رضوی سلانه پذیرای افزون بر ۳۰ میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان است که بخش عمده آنها از طریق جاده به این استان سفر می کنند.  

خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که شش هزار و ۴۲۲ کیلومتر آن بین شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر راه روستایی است.

۳۲۲۱/۱۸۵۸ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =